Про такий випадок розповів чернівчанин на сторінці СтопХам Буковина. Пан Сергій розповів, що придбав хек у магазині і виявив у рибі глистів.
Також чоловік стверджує, що це вже не перший випадок у його практиці, що риба, яку він купує у Чернівцях, заражена гельмінтами.
Фахівці стверджують, що гельмінти просто кишать у річковій, морській і навіть океанічній рибі. Насамперед у зоні ризику опиняються суші, роли і оселедець. Через людську необачність паразити можуть зробити решето зі шлунку і кишечника людини. Після цього з'являються небезпечні хвороби: коліти, гастрит, виразки шлунку і кишечника.
Рибні гельмінти можуть становити реальну небезпеку для здоров`я і в деяких випадках навіть для життя людини. В той же час експерти впевнені, знати про цю небезпеку потрібно, але відмовлятися від вживання цього корисного продукту не варто. При дотриманні нормативів з приготування риби цілком реально уникнути зараження личинками / яйцями глистів.
Зараженню можна запобiгти, якщо перед копченням чи в'яленням рибу потримати у 20-процентному розчинi солi не менше 14 днiв. Єфективнi також глибока заморозка риби та її термiчна обробка, адже личинки паразитiв гинуть при температурi вище 100 градусiв та нижче мiнус 25 градусiв.
Глисти можуть паразитувати у кишкiвнику риби, iкрi, м'язах, тому їх не завжди можна побачити. Та й за зовнiшнiм виглядом наявнiсть чи вiдсутнiсть глистiв не встановиш. Тому порада одна -- обов'язково добре просмажуйте та проварюйте рибу. Також рекомендується перед приготуванням вимочити рибу у розчинi 0,5-процентного оцту кiлька годин -- личинки глистiв в такому випадку гинуть, кажуть у Чорноморському рибоохоронному патрулі.
Читати ще: Вчені знайшли продукти, які допомагають боротися з вірусами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами