56% пацієнтів, яким діагностують туберкульоз, - це люди віком від 18 до 55 років.
«Дуже часто молоді чоловіки повертаються з заробітків з-за кордону – і тут у них діагностують туберкульоз. Більше того, в процесі дослідження виявляється, що спочатку відбулося зараження ВІЛ-інфекцією, яка не лікувалася, або хворий навіть не знав, що він хворіє, а далі доєднався туберкульоз,- розповіла Інформаційному агентству АСС Світлана Березовська, лікар-фтизіатр поліклінічного відділення №2 КМУ «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»» м. Чернівці, «Лікарні «Хоспіс» для хворих на туберкульоз». - Лікування таких хворих, як правило, непросте, тому що у них знижений імунітет. І підібрати відповідну дієву схему дуже складно».
Лікарка каже: якщо у 2016 році було більше хіміорезистентного туберкульозу, то зараз зростають чутливі та позалегеневі форми цієї недуги. Зокрема, за 8 місяців 2019 року діагностовано 13% позалегеневих форм, 64% - бацилярних.
Читайте ще: Роботу з протидії туберкульозу у трьох районах Чернівецької області визнали незадовільною
«Насправді їх значно більше, так як асоціальні групи населення не заключають з лікарями декларацій, бо не мають реєстрації, та недбало ставляться до свого здоров’я, - продовжує Світлана Березовська. - На жаль, близько 40% наших пацієнтів звертаються до лікаря, коли орган уже масово уражений, ці зміни незворотні і не піддаються лікуванню».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами