Цього разу на виборах чернівчан чекатимуть декілька бюлетенів різного кольору.
Усі бюлетені однакового розміру, надруковані державною мовою на однаковому папері з текстовою частиною лише з одного боку. Окрім того, зміст бюлетеня та його колір, запропонований виборцям для голосування, різнититься.
Для голосування виборцям буде запропоновано кілька видів бюлетенів:
- бюлетені блакитного кольору визначені для обрання депутатів до обласних рад для голосування в багатомандатному виборчому окрузі;
- світло-жовтого кольору для депутатів міської ради для голосування в багатомандатному виборчому окрузі;
- рожевого кольору для виборів міського голови
Селянам розбиратися з бюлетенями найскладніше: будуть вибори до сільської ради, сільського голови, районної ради та обласної ради.
- бюлетені блакитного кольору визначені для обрання депутатів до обласних рад для голосування в багатомандатному виборчому окрузі;
- світло-рожевого кольору для виборів сільського, селищного для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі;
- кремового кольору для виборів депутатів сільської, селищної ради для голосування в одномандатному виборчому окрузі;
У голосуванні за сільського голову треба, як і раніше, обрати одного кандидата з бюлетеня. Хто набрав більше голосів – той і переміг.
На виборах до сільради діятиме мажоритарка: треба обрати одного кандидата з переліку, і хто в окрузі набере більше голосів, той пройде до сільради.
Обирати депутатів районної та обласної рад буде дещо складніше – там діятиме система відкритих списків. Партії висуватимуть свій список, але люди голосуватимуть за конкретну людину зі списку, яку партія виставить в округ.Тому виборець отримає бюлетень, у якому буде вказано партію, лідер її місцевого осередку та ім’я кандидата від партії.
Якщо партія на округ не виставила кандидата, то за неї все-таки можна проголосувати – з порожнім місцем замість претендента.
Проте, щоб отримати представництво у відповідній місцевій раді кандидати в депутати, включені до виборчих списків від місцевих політичних партій, повинні подолати прохідний бар’єр, який становить п’ять і більше відсотків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами