На своїй дачі чернівчанка Надія Запаранюк створила сад декоративних рослин. Квіти тут квітнуть практично увесь рік: починаючи від кінця лютого, коли з-під снігу з`являються перші проліски, і закінчуючи холодним листопадом - тоді подвір`я потопає у хризантемах.
- Я завжди мріяла створити удома зимовий сад, але місця бракувало. Тож коли чоловік подарував мені невеличку фазенду, вирішила перетворити цей клаптик землі на справжню квітучу оазу, - розповідає жінка. – Щоправда, ніколи не мала досвіду роботи на землі. Проте журнали та книги по садівництву допомогли мені.
Нині на п`яти з половиною сотках присадибної ділянки Надія Запаранюк вирощує найрізноманітніші квіти, кущі та дерева. Усі рослини вона підібрала по строкам цвітіння, тож практично не буває такого, аби її подвір`я не буяло різнобарв`ям. Нині, наприклад, воно потопає у хризантемах. До речі, вони цвістимуть до перших заморозків.
Кожну рослинку на своїй дачі жінка леліє, як дитя. Більшість із них спочатку вирощує вдома у горщику, а коли з`являється пагінець, пересаджує у землю.
- Ось моя гордість – деревовидна півонія. У травні один кущ вкривається бордово-рожевими, а другий – білими квітами. Нині вони відпочивають від цвітіння, - продовжує жінка. – Колись придбала цю рослинку ще у вигляді насінини, посадила вдома у пластиковий стакан, поливала і зігрівала. Дуже люблю спостерігати за тим, як з маленької насінинки народжується нова рослинка. Коли росточок більш-менш підріс, висадила його у землю. Така півонія має один дуже великий плюс: на ній одночасно може зацвісти близько 70 квітів. Та є і свій мінус: цвітуть вони лише тиждень.
Аби прикрасити своє квітуче подвір`я Надія Запарнюк сама зробила альпійську гірку. Зібрала каміння, наносила землі, забезпечила дренаж. Далі – найцікавіше: заповнила ландшафтну споруду рослинами.
- Зробила так, аби навесні тут зацвітали ранні квіти – примули, крокуси, влітку тішили око багаторічні літники, восени – низькорослі хризантеми і карликові чорнобривці, а для зими залишаться вічнозелені пірамідальні та круглі туї, блакитні ялини, - показує господиня свою авторську роботу. – Доглядати за альпійською гіркою просто: часто поливаю її, прополюю бур’яни, обрізаю відцвілі та висохлі частини рослин.
Альпійська гірка – не єдина прикраса, створена руками господині. При вході на подвір`я стоїть невеличкий декоративний млин. Його Надія Зиновіївна спроектувала та зробила теж власноруч.
- Основу для млина виготовила із цегли. Аби вибудувати піраміду, поклала одне на одного два відра – нижнє більшого діаметру, верхнє – меншого. Зверху залила їх цементом. Поки цемент підсихав, накривала його чорним целофаном, - розповідає жінка. – Після ремонту у мене залишилося кілька шматків плитки. Я її роздробила на невеличкі шматочки і приклеїла на цементний фасад млина. Далі – вікна. Рами виготовила з малесеньких камінців, а скло – зі звичайного целофану. Для даху знадобилися гілки винограду. За зиму їх добре висушила вдома, потім зв`язала товстим шпагатом у вигляді купола. Єдине, з чим мені допоміг майстер – це крила. Вони дерев`яні і вкриті лаком.
Трохи далі від клумб та млина – кілька рядочків суниці.
- Я збираю з неї ягоди від початку червня і до середини листопада, – каже Надія Зиновіївна. – Двічі на тиждень я приношу додому 750-грамове відерце цих солодких ягід. Щонайменше два рази на тиждень жінка проводить на своїй фазенді. Поливає квітник, чистить від бур`янів, а потім заварює собі горнятко смачного трав`яного чаю та любується красою подвір`я. Каже, кращого відпочинку й уявити не може.
Нагадаємо, що у чернівецькій школі №16 діти та вчителі створили зимовий сад, де зібрали понад 60 видів рослин
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами