Від кашлю – чебрець, від температури – чай з липи, а замість антибіотиків - часник. Так Валентина Айсюк навчилася економити і, до речі, перестала хворіти.
До осінньо-зимового сезону Валентина Іванівна підготувалася ще влітку. Просто на дачі жінка зізбрала конюшину, ромашку, липу, ехінацею і зробила із них трав`яні настоянки.
– Настоянки робити дуже просто, – каже жінка. – Жменю трави заливаю 200 грамами очищеного медичного спирту. Це настоюю у темному місці протягом двох тижнів. Приймаю настоянки не щодня, а коли є необхідність. Наприклад, відчула ознаки застуди – крапаю собі у столову ложку кілька крапель ехінацеї. І до вечора уже цілком здорова. Так витрачати кошти на дорогі ліки не доводиться.
Кожного дня Валентина Айсюк заварює собі чай із вівса. Через тиждень замінює його на конюшину. В окремих банках зберігає чебрець і липу - на випадок застуди.
– Ці чаї зміцнюють імунітет, промивають печінку та нирки, – пояснює травниця. –
- Тільки відчуваю, що застудилася, одразу беруся за чаї. Вони посилюють захисні функції організму, знижують температуру.
Восени, коли починається сезон вірусних інфекцій, травиця завжди п`є чай із чебрецю, шипшини, глоду та ехінацеї. І навіть пригадати не може, коли востаннє кашляла чи чхала.
Цьогоріч на епідсезон санепідеміологи прогнозують грип штаму Пхукет, який ніколи не циркулював в Україні. Травниця Валентина Айсюк планує захищатися від нього часником. Просто їсти його щодня за вечерею.
Лікарі ж зауважують: фітотерапія – це лише додатковий метод лікування застудних та вірусних інфекцій. Тому в будь-якому разі радять звертатися до традиційної медицини.
- Безумовно, перелічені засоби( чаї, відвари, настоянки, овочі та фрукти) володіють фітонцидними властивостями, завдяки чому мають помірну противірусну дію. Проте поширенню інфекції можна запобігти дотримуючись простих санітарно-гігієнічних правил: обов`язкова ізоляція хворого, провітрювання приміщення, в якому знаходиться хворий, часте миття рук і обличчя, промивання носа фізіологічним розчином, полоскання горла, - коментує ОльгаГуска, лікар-терапевт Чернівецької міської поліклініки №2. - Проте основним в профілактиці захворювань і ускладнень від вірусних захворювань є вакцинація. Це особливо стосується вагітних жінок, осіб з ожирінням, хворих на цукровий діабет, пацієнтів з хронічними захворюваннями легень, нирок, серцево- судинної системи, осіб з анеміями, імунодефіцитом. Не варто зволікати з викликом лікаря при хворобі, особливо в період можливого росту вірусних інфекцій дихальних шляхів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами