«Швидку» викликають удвічі частіше. При чому допомоги лікарів потребують як дорослі, так і зовсім маленькі діти.
На станції «швидкої» сьогодні - лише чотири бригади з 20-ти. Лікарі ледь встигають заїжджати за ліками – і поспішають на наступний виклик.
- Якщо зазвичай за день по місту маємо 175-180 викликів, то зараз – удвічі більше: 290-325, - каже Володимир Єленєв, головний лікар Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. – Більшість викликів – з приводу високої температури.
Якщо зазвичай машина «швидкої» укомплектовується медикаментами на два-три виїзди, то зараз – на п`ять-шість. Таким чином, намагаються не гаяти час і швидше діставатися до місця виклику. Кілька разів на день – вологе прибирання та дезінфекція автомобілів.
Читайте ще: 100 тисяч упаковок вакцини проти грипу доставлять в Україну - МОЗ
- Якщо тиждень тому нас частіше викликали до школярів, то зараз – до дітей дошкільного віку, - констатує Людмила Рязанцева, лікар педіатричної бригади Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. – Вірус, що шириться цього року, небезпечний стрімким підвищенням температури і ускладненнями. Зокрема, нещодавно нас викликали до шестирічного хлопчика саме через високу температуру. З`ясувалося, у нього вже були ускладнення: вірусна пневмонія, ураження внутрішніх органів, набряк мозку. Негайно дитину відвезли до лікарні, у реанімацію.
Проте серед термінових викликів бувають і такі, коли батьки просто бояться залишитися без консультації медиків.
- Температура у хворого 37,2, проте мама просить оглянути дитину, аби не допустити пневмонії. Люди бояться, - продовжує Людмила Рязанцева.
Дорослі теж часто викликають «швидку», аби проконсультуватися. Хоча, буває, хворих везуть до лікарні вже з ускладненнями.
- Якщо для грипу, ГРВІ характерна висока температура, то пневмонія часто може протікати з температурою 37,5-38 градусів, - каже Вадим Нікіфоряк, старший лікар бригади інтенсивної терапії Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. – Дорослі повинні дбати про себе. Захворіли – залишатися вдома, приймати жарознижувальні і викликати дільничного лікаря. У «швидку» ж телефонувати, коли справді є проблема.
Вам буде цікаво: Чверть мільйона українців вже захворіли на грип та ГРВІ- медики
Служба екстреної медичної допомоги Чернівців забезпечена усіма необхідними медикаментами, масками, рукавичками та іншим стерильним матеріалом.
- За прогнозами Міністерства охорони здоров`я пік епідемії грипу очікується у січні, - каже Володимир Єленєв. – Ми працюємо вже зараз у посиленому режимі і з усім справляємося.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами