Жіночу консультацію, що функціонувала при Чернівецькому пологовому будинку №1, можуть ліквідувати. Днями генеральний директор перинатального центру повідомив колектив відділення про те, що у вересні вони повинні будуть залишити приміщення на Головній, 70, пише ІА АСС.
Причиною такого рішення стало засідання сесії міської ради, яке відбулося ще в березні. Тоді перинатальний центр передали з міського підпорядкування в обласне. Але приміщення, в якому залишилася жіноча консультація, – в комунальній власності міста. Тому доля цього відділення досі не визначена.
«Виявляється, щойно наше місто позбулося жіночої консультації на вулиці Головній, 70, де вона знаходилася останні 30 років! На п’ятихвилинці лікарям було оголошено, що до 1 вересня необхідно повністю звільнити приміщення.
Під час передачі пологового будинку №1 міста Чернівці з міської до обласної власності з наступним його «перейменуванням» в перинатальний міські чиновники разом з власне перинатальним центром (корпус за адресою: вулиця Буковинська, 1а) «забули» передати також і будівлю жіночої консультації! Будівлю, яка була невід’ємною частиною пологового будинку, яка дуже інтенсивно використовується», - написав на своїй сторінці громадський активіст, доцент БДМУ Андрій Бербець.
За його словами, жіноча консультація працює шість днів на тиждень, з них п’ять – у дві зміни, приймаючи десятки та навіть сотні візитів на день. А в деяких кабінетах лікарі робили ремонт за свої кошти.
«Лікарі шоковані. Іншого приміщення не підготовлено, де працюватимуть, вони не знають. І це медична установа, в якій тільки зараз стоять на обліку 670 вагітних з міста та навколишніх районів! За рік лікарі жіночої консультації проводять близько 1300 – 1500 вагітностей. Куди вагітних подіти? Це ж неабияке навантаження! Мовчу вже про гінекологічних пацієнтів, які теж залишаться без можливості звернення до лікаря!
І не потрібно роздавати порожніх обіцянок, мовляв, «підшукаємо інше приміщення». Не підшукаєте, і за два тижні не підготуєте! Потім не дивуйтесь заголовкам у всеукраїнських ЗМІ: «В Чернівцях міські можновладці викидають на вулицю лікувальні установи!»
А що будете робити, коли масово підуть ускладнення вагітності, не дай Боже, фатальні? А що будете робити, коли в місті стрибкоподібно зросте онкозахворюваність жіночої статевої сфери? Самі сядете на лікарський прийом?», - пише Андрій Бербець.
Як розповіла ІА АСС завідувачка жіночої консультації Тетяна Марчукова, колектив відділення лише поставили перед фактом. Генеральний директор перинатального центру повідомив їх 6 серпня про рішення сесії, згідно з яким вони повинні залишити приміщення до 1 вересня.
«Наскільки мені відомо, гендиректор наразі шукає нам нове приміщення. Говорять про те, аби перевести нас до будівлі перинатального центру. Але там і хворі на COVID-19 перебувають, і породіллі, які потребують екстреної допомоги. Де там зможуть розмістити ще й нас – невідомо.
Крім того, як нам з усією документацією та обладнанням за два тижні перебратися на нове місце? Як увесь цей час вести пацієнток? Наразі в нас на обліку перебуває 680 жінок», - каже Тетяна Марчукова.
Тож, де буде працювати колектив жіночої консультації, їм досі невідомо. Вони залишаються у «підвішеному» стані та все ж сподіваються, що їм вдасться залишитися у тому ж приміщенні, на Головній, 70.
«Навіть у разі скорочень людей попереджають за два місяці до звільнення. А нас просять протягом двох тижнів залишити приміщення, в якому ми роками працювали, і натомість нічого не говорять, де ми далі працюватимемо», - каже завідувачка жіночої консультації.
Водночас у міській раді дивуються, чому генеральний директор перинатального центру не поставив колектив до відома значно раніше. Мало того, він не зміг дати чітку відповідь, чи потрібна перинатальному центру жіноча консультація.
«Чому генеральний директор не сказав колективу цього відділення про необхідність залишити приміщення 1 квітня? Саме тоді рішення набуло чинності. Тобто, жіноча консультація вже 5 місяців сидить у цьому приміщенні без жодних договорів. А тим часом, директор перинатального центру досі не може надати аргументацію, для чого йому потрібне це приміщення», - розповів ІА АСС директор департаменту розвитку міської ради Віталій Гавриш.
За словами керівника департаменту, перинатальний центр перемістили з дитячої лікарні, де він займав 3,4 тисячі квадратних метрів, до приміщення у 6,5 тисяч квадратів. Приміщення по Головній, 70, де зараз жіноча консультація, має площу до 1 000 кв. м.
Читайте також: Дитинка, яка першою народилася в перинатальному центрі в Чернівцях, отримала подарунок від Президента
Відповідно, під час сесійного засідання, коли перинатальний центр передавали в обласне підпорядкування, міська рада вимагала від генерального директора перинатального центру пояснити, чи потрібна йому жіноча консультація і чому вони не здатні розмістити її в будівлі самого центру з такою великою площею.
«Аби запобігти спекуляціям, хочу зазначити, що на продаж приміщення на вулиці Головній, 70 ніхто не виставляв - замовити оцінку вивільненого приміщення є звичайною процедурою.
Мови про виселення наразі не йде. Ніхто їх не буде виганяти на вулицю 1 вересня. І якщо генеральний директор все ж надасть аргументацію, що там повинна залишитись жіноча консультація, рішення будуть переглядати.
Ми готові йти на зустріч, бо попри те, що тепер це обласна власність, все ж більшість пацієнток там – чернівчанки. Але досі жодних аргументів від генерального директора ми не чули», - каже Віталій Гавриш.
ІА АСС неодноразово намагалося отримати коментар від генерального директора Чернівецького обласного перинатального центру Дмитра Манчуленка. Поки що марно. Водночас, ми готові оприлюднити його думку, якщо він усе-таки вийде на зв’язок із кореспондентами ІА АСС.
Тим часом, директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний розповів ІА АСС, що в ОДА вже ознайомлені з цією проблемою та приймуть відповідне рішення протягом кількох найближчих днів.
Наші новини є у Facebook
Своєю чергою, Тетяна Марчукова, завідувачка жіночої консультації, розповіла, що колектив відділення отримав неабияку підтримку з боку пацієнток, які готові прийти до міської ради на сесію та відстоювати право жіночої консультації на існування.
«Ми були вражені такою підтримкою наших мамочок. Якщо наші можновладці не здатні прийняти рішення, ми прийдемо до них на сесію. Будемо боротися за консультацію, бо не можемо залишити напризволяще майбутніх мам, які перебувають у нас на обліку», - заявила Тетяна Марчукова.
Автор: Олександр Юхимець
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами