Принаймні міський голова закликав і городян, і чиновників активно долучатися до підготовки у спеціальному конкурсі, який дозволить вибороти такий статус. І хоча він відбудеться лишень у 2024 році – у Ратуші запевняють, що готуватися розпочнуть заздалегідь.
Це вулиця, яку підмітали букетами троянд і на яку не пускали у брудному взутті. Так було за часів Австрії. Та городяни вже звикли і до неймовірної архітектури споруд столиці Буковини. Нове життя Чернівцям може дати конкурс, який відбудеться у 2024 році. Та готуватися до нього чиновники Ратуші планують, як до Олімпійських ігор, заздалегідь. Запевняють, воно того варте, адже місто переможець стане культурною столицею Європи.
Олексій Каспрук, міський голова Чернівців: «Розпочинаємо підготовку, найближчим часом я скличу оргкомітет, хто з чернівчан має бажання, має зв’язки культурні в Європі, має якісь цікаві ідеї – прошу долучатись до цієї роботи».
Та виборювати право називатися культурною столицею Європи планують не лише заради почесного статусу.
Олексій Каспрук, міський голова Чернівців: «Взагалі цей конкурс він надає дуже серйозний поштовх для соціально-економічного розвитку регіонів. Тому що фінансується цей регіон за кошти європейського союзу. І тут все залежить від ідей. Тобто чим більше в нас буде реалізовано різних культурних заходів, чим більше про нас будуть знати у світі, а це роблять саме люди., ентузіасти починали Мерідіан Черновітц», «Маланку Фести», чи ще щось . завдання влади – підтримати, завдання громадян –продовжувати генерувати такі речі».
Поетичний Фестиваль «Мерідіан Черновіц» - один з прикладів такої вдалої генерації ідей, і що важливо - не владників. А ініціативних чернівчан. Всього за кілька років він став міжнародним, завдяки йому у столиці Буковини завітали сотні письменників вищої ліги Європи, а іноземці дізналися про Чернівці із авторитетних видань.
Святослав Померанцев, президент поетичного фестивалю «MeridianСhernovitz”: «Після цьогорічного фестивалю ми отримали 3 дуже великі публікації у 3 німецькомовних дуже престижних газетах. Це мільйон 600 німецькомовних інтелектуалів, які є потенційні клієнти на цей туристичний, культурний продукт – довідались, що Чернівці живуть своїм літературним життям, що тут цікаво, що тут все гаразд, що немає війни».
Городяни до ідеї прославити Чернівці поставились позитивно. І поділились своїми пропозиціями.
«Навіть дивлячись, коли йдеш по дорозі, може валятись різне сміття, навіть до людей похилого віку ставлення відображається. Можуть йти і сміятись з людини, яка справді хвора і якій потрібна допомога».
«Є дуже багато будинків, які потрібно від реставрувати. Тому що це все – таки наша архітектура. Яку можна було б показати приїжджим.
Культура – вона йде спочатку від людей. дуже багато є культурних людей. яким насправді цікаво мистецтво. Єдино, що потрібно зробити – дати їм шанс – у виставкових залах, музини х холах, аби вони витупали. У нас є чим похвалитись – буковинців, тому потрібно цим користуватись».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами