Видання втринадцяте підготувало Рейтинг комфортності українських міст, цьогоріч внісши певні зміни до методики підрахунку. Так, до рейтингу увійшли новачки – Сєвєродонецьк і Маріуполь, що представляють Луганську та Донецьку області. Окрім цього, крім економічних та екологічних показників, дослідники врахували суб'єктивне сприйняття мешканцями своїх міст. Про це пише ІА АСС з посиланням на «Фокус».
Читайте також: Найгірші дороги, тротуари, водопостачання: за якістю життя Чернівці у кінці рейтингу
Так, редакція взяла за основу результати Сьомого муніципального опитування, підготовленого соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, і додала п'ять нових критеріїв. Серед них, наприклад, оцінка доступності міста для людей з інвалідністю.
Таким чином, у рейтингу «Фокуса» відбулися значні зміни порівняно з результатами 2020 року: лідером став Тернопіль, у першій п'ятірці опинилися міста, розташовані ближче до заходу України. У них є дещо спільне: тут екологічна обстановка, як правило, краща, ніж у лівобережній Україні, відбувається менше злочинів, нижчі ціни. При цьому нижчі і зарплати.
При підготовці довідок про міста редакція звертала увагу перш за все на новини, пов'язані зі станом місцевої інфраструктури.
Так, місто Чернівці опинилося на восьмій позиції цього рейтингу, піднявшись у порівнянні з минулим роком на дві позиції, натомість поступившись Тернополю, Івано-Франківську, Хмельницькому, Вінниці, Рівному, Черкасам та Києву.
У довідці дослідники так описують Чернівці:
«Наприкінці березня в Чернівцях завершили реалізацію проєкту, що фінансується ЄС, - «Модернізація вуличного освітлення». За три роки мережу вуличного освітлення оновили на третину: замінили близько чотирьох тисяч вуличних ламп на енергоефективні лед-світильники, модернізували 88 км ліній електропередач і 32 вуличні шафи, у трьох районах міста встановили 16 сонячних панелей, а також підсвітили три пішохідні переходи. За попередніми підрахунками, реконструкція мережі дозволить місту щорічно економити більш €84 тис.
У 2021 році в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту вперше з моменту відкриття в 1986-му з'явилися нові експозиції: дві старовинні хати з Підгір'я і Вижницького району. Подивитися на нові експонати можна буде вже у жовтні.
Також цього року привели до ладу сквер, розташований біля головної міської пам'ятки – колишньої резиденції митрополитів Буковини і Далмації, що входить до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», - йдеться у дописі.
Дивіться нас на YouTube
Фото: Рейтинг комфортності українських міст
Так, до рейтингу увійшли 24 найбільших міста країни. Редакція вибрала 16 критеріїв, за якими оцінювалися їхні якості. Максимально можна було набрати 125 балів.
Зокрема, 50 балів місто могло отримати за економічні показники: рівень середньої зарплати, вартість умовного продуктового кошика, середня вартість житла в новобудовах і оренди квартир, співвідношення кількості резюме до вакансій.
10 балів місту могла принести наявність у ньому навчальних закладів, які увійшли до рейтингу Фокуса «100 кращих шкіл».
25 балів – по п'ять за кожен з п'яти критеріїв: транспортна інфраструктура, водопостачання, доступність міста для людей з інвалідністю, діяльність поліції та особисте відчуття безпеки під час пересування поодинці темними вулицями свого району.
10 балів місто могло отримати за два екологічних показники: кількість викидів основних забруднювальних речовин в атмосферу та кількість небезпечних відходів I-III класів у розрахунку на одного жителя.
Ще 10 балів місту могли принести показники середньої очікуваної тривалості життя при народженні у 2019 році.
Максимум 10 балів припадало за показники кількості злочинів на 10 тис. жителів, ще 10 балів – за показники захворюваності на COVID-19.
Найвищий бал присвоювався за найкращий результат. Бали нараховувалися пропорційно до абсолютних величин. Наприклад, якщо середня зарплата в Києві (20 956 грн.) майже на 6 тис. вища, ніж у наступному за ним за цим показником Маріуполі (15 287 грн.), то це відбивається на загальному підсумку: Київ отримує 10 балів, Маріуполь — 5 балів, а Чернівці, де найнижча в країні середня зарплата – 11 350 грн. – лише 1 бал.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами