Народний депутат України Григорій Тіміш зізнався, що він шокований ситуацією з аеропортом в Чернівцях
Людмила Григорчук: Щодо туризму. Доїхати до нас відпочити дуже складно. Аеропорт не працює і ми не знаємо, коли буде працювати стабільно. Місць на потяги постійно не вистачає, я знаю, що навіть народні депутати на травневі свята долучатися для того, щоб ті додаткові потяги зробити. Дороги в нас, також не найкращі. Що робити?
Григорій Тіміш: Починаючи з аеропорта, я шокований. Я не розумію владу, можливо, навіть не влада винна, але винних треба буде знайти і розпочати серйозну роботу у цьому напрямку. Ми втрачаємо дуже багато. Я бачив ситуацію в сусідній країні, в Сучаві, там був жахливий стан їхніх аеродромів, там навіть не можна було назвати це аеропортом. Маючи нормальну інфраструктуру, створену мережу, відповідне підприємство, ми втрачаємо дуже багато. Буковина завжди у вустах всіх потенційних туристів звучала як перспективна не тільки в туристичному плані, а навіть і для проживання. А зараз Буковель забирає, можна сказати, у нас бренд. Тому що для людського вуха Буковина і Буковель для когось там, з якоїсь країни, якогось китайця чи тайванця, воно звучить майже однаково. Тому ми багато втрачаємо. Мені трохи відома проблема аеропорта, тому що він впирається в мій округ, там Чагор, Молодія, там серйозні завжди виникають по землі. Але є Лужани. Я чув, у Лужанах є дуже непогана ситуація з перспективою розвитку аеропорту. Навіть при тому, що є зараз в Чернівцях, можна розвивати, відповідно треба вкладати кошти, інвестора треба знайти. У мене складається враження, що тут цікаво заробити на тому, що тут зараз є. Довести підприємства до такого стану, щоб треба було продати дешевше і заробити на цьому. Буковина програє через це дуже багато. Ми в цьому плані відстаємо від сусідніх держав. Дороги наші, ну навіть при тому, що дороги погані, я дозволю собі такий жарт, що навіть можна розвивати техногенний туризм, розумієте, екстремальний техногенний туризм, їхати по розбитих дорогах.
Буковина приваблива, має серйозні туристичні об’єкти, щодо релігійного туризму. Чернівці, в першу чергу, та ж Біла Криниця, центр старообрядства, інші старовинні церкви, навіть у Лужанах там фреску знайшли. Є туристичний потенціал. Подієвий туризм. Ми відстаємо від Закарпаття в цьому плані. Там, що не населений пункт, то фестиваль. А на фестиваль збирається багато туристів. Просто проїжджаєш поруч і бачиш, що там якась Маланка чи бограч готують. Відстаємо, це наша хвороба, яка не народилися сьогодні, вона роками тягнулася. Ми відстали дуже серйозно від сусідів.
Людмила Григорчук: Але є молоді люди, є бажання і грошей ніхто не шкодує.
Григорій Тіміш: Ресторанний і готельний бізнес у нас розвинутий непогано. Що стосується інфраструктури доріг, то я рахую, що то рішення і той закон, який рахується експериментальним, щодо залучення коштів від митниці, то це серйозний крок, хоча я бачу, що воно не працює. Закон прийнято, але спілкуючись з керівниками служб автомобільних доріг, з керівниками області, я бачу кошти ще навіть не дійшли до підприємства. А вже за квітень місяць ми починаємо ямковий ремонт, це несерйозно. Я проїхався іншими областями, у Тернопільській області ямковий ремонт був закінчений в березні. Я проїхався трьома напрямками. З Тернополя на Бучач, з Тернополя на Івано-Франківськ і побачив, що там кращий стан щодо дорожнього покриття, я говорю за центральні державні дороги.
Читати ще: Ні долетіти, ні доїхати. Нардепи з Буковини вимагають додаткових потягів до Києва
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами