Керівниця управління культури Юлія Сафтенко розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС, що сума на новорічні свята, яку виділили з бюджету міста цьогоріч не відрізняється від минулорічних витрат. Додатково придбали лише 3D гірлянди:
" Мільйон двісті шістдесят шість гривень заплановані на проведення новорічно-різдвяних свят. Ці кошти передбачені на встановлення та прикрашання ялинок у Чернівцях, монтаж обертового механізму головної ялинки, піротехніка, освітлення та оренда світлового обладнання для проведення заходів, казкове містечко, сноутюбінгова гірка, новорічні подарунки, новорічні прикраси, гірлянди, забезпечення урочистого відкриття новорічних дитячих ранків на Соборній площі, монтаж ялинки. Ще цього року додалось понад 600 тисяч гривень на 3D гірлянди", - зазначила Юлія Сафтенко.
А в Тресті зеленого господарства повідомили, що головна ялинка Чернівців вартує 1300 гривень.
Тож, Чернівці не потрапили до списку українських міст із найдорожчими головними ялинками.
Інтернет-видання «Слово і Діло» дізналося, де буде найвища ялинка, а де встановлять найдорожчу.
Читати ще: На Соборній площі почали прикрашати головну ялинку (ФОТОФАКТ)
Головна ялинка країни не найвища й не найдорожча. Уже стало традицією встановлювати центральну ялинку Києва на Софійській площі, де також влаштовують різдвяний ярмарок і народні гуляння. Цьогоріч висота київської зеленої красуні становитиме 25 метрів: у металевий каркас вмонтують гілки з натуральних ялинок. Це задоволення коштуватиме киянам 41 тисячу гривень, а ось на святкове оздоблення – тисячу іграшок і 3-кілометрову гірлянду – витратять 2 мільйони 700 тисяч гривень.
Найвища ялинка цього року буде в Харкові – 40 метрів. Сама ялинка коштуватиме міському бюджету 2 мільйони, а на прикраси та інше оздоблення піде 6 мільйонів гривень. Це на 3 мільйони дорожче за київську ялинку. Однак харківська «лісова красуня» не найдорожча в країні.
У Полтаві змонтували 20-метрову центральну ялинку міста, яка коштує 2 мільйони 800 тисяч гривень. А на прикраси та святкову ілюмінацію місто витратило ще 5 мільйонів гривень. Виходить, що ялинка вдвічі нижча, ніж харківська, але іграшки на ній, судячи з усього, більші вартісні. До того ж полтавська «лісова красуня» на 2 мільйони 300 тисяч грн дорожча за київську.
Дві 20-метрові натуральні ялинки встановили у Львові. Святкові дерева місту подарували спонсори. Прикраси та освітлення двох львівських ялинок коштували 260 тисяч гривень. Це на 2 мільйони 400 тисяч дешевше, ніж 25-метрова ялинка в Києві.
В Івано-Франківську вирішили заощадити й встановили торішню штучну ялинку, а на прикраси витратили лише 81 тисячу гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами