Перевірили фінансову звітність комунального підприємства за минулий рік. Відтак, аудиторська кампанія виявила чимало викривлень фінансової документації. Як зазначив сьогодні, 25 червня, на пресконференції щодо результатів перевірки заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк, всю інформацію стосовно аудиту, передадуть у відповідні правоохоронні органи. Про це пише Інформаційне агенство АСС.
Читайте також: Підняття тарифу на тепло: чернівчанам можуть платити компенсацію
«Це підприємство є стратегічно важливим, оскільки забезпечує чернівчан теплом. Люди, які довели до такого стану підприємство, будуть притягнуті до відповідальності. Таке відчуття, що підприємство готували до банкрутства, і в когось були плани забрати майно «Теплокомуненерго» за безцінь», - зазначив посадовець.
Своєю чергою, керівник «Чернівцітеплокомуненерго» Ігор Ніколенко розповів, що підприємство вже готується до повного аудиту, коли перевірятимуть вже і наявність майна та коректність його експлуатації. Щодо цієї фінансової перевірки, то комунальник розповів, що аудитори виявили викривлення фінансової звітності за минулий рік.
«Балансова вартість основних засобів підприємства, а це 89 котелень, 92 км мереж, котли, все обладнання, яке є у «Теплокомуненерго», становить 77 млн. грн. Аудиторська кампанія звертає увагу, що балансова вартість основних засобів може суттєво відрізнятися від справедливої вартості», - конкретизує Ігор Ніколенко.
Окрім цього, немає також оцінки ліквідаційної вартості основних засобів, згідно зі звітністю вона дорівнює нулю. Відтак, можливі ознаки знецінення основних засобів, що може свідчити про штучне заниження вартості підприємства.
«Чимало основних засобів були отримані підприємством за вартістю, що не відповідала дійсності, - продовжує Ігор Ніколенко. – У «Чернівцітеплокомуненерго» є у постійному користуванні земельні ділянки, на яких розміщені виробничі об’єкти та мережі. Якщо ж занижена вартість таких прав на земельні ділянки, потенційно може виникати зацікавленість в банкрутстві підприємства та викуп за заниженою вартістю».
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Також перевірка виявила 13 млн. 878 тис. грн. як суму резерву сумнівних боргів, термін непогашення яких складає понад 3 роки. За висновками аудиторів, сума такої заборгованості є потенційно безнадійною для підприємства. Наступне, власний капітал підприємства є від’ємним і складає мінус 29 млн. 310 тис. грн. Відтак, діяльність підприємства є збитковою в результаті не покриття діючими тарифами собівартості послуг з теплопостачання, підприємство має залежність від позикових коштів та значну заборгованість перед кредиторами за поставлений газ та енергоносії.
За результатами фінансового аудиту, за словами керівника «Чернівцітеплокомуненерго» Ігоря НІколенка, на підприємстві проведуть переоцінку основних засобів для коректного відображення вартості підприємства, відповідні коригування стосовно знецінення дебіторської заборгованості, оголосять тендери на проведення оцінки вартості прав на земельні ділянки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами