У зеленій залі ЧНУ зібралися громадські активісти, чиновники, фіскали, науковці та бізнесмени, аби обговорити, як зменшити проблеми із розмитненням товарів.
- У діалозі з питань міжнародної торгівлі важливо чути бізнес, - вважає Оксана Кузяків, представниця ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій». - В Україні завершується 5-річний проект, профінансований ЄС, упродовж якого проводили моніторинг ситуації на митницях України, опитували підприємців, вивчали, чи спрощуються митні процедури.
Загалом, в опитуванні взяли участь 1018 підприємців, 25 із них – з Чернівецької області.
- Більшість буковинців сказали, що жодного діалогу з органами державної влади не ведуть. Хоча 62% підприємців області є членами бізнес-асоціацій. І це – один з найвищих показників в Україні! - продовжує Оксана Кузяків. – 38% підприємців Чернівецької області відчули позитивний вплив угоди про асоціацію із ЄС і мають оптимістичні очікування.
Читайте ще: Митники вилучили у буковинця електромобіль TESLA
У ході дослідження оцінили також роботу митниці. Попри те, що другий рік поспіль фіксують зменшення часу, який підприємці «простоюють» на митниці, Чернівецька область все ж посідає останнє місце в Україні за цим показником.
Загалом, за рівнем роботи Чернівецька митниця посіла третє місце з кінця. Серед найбільших проблем бізнесмени назвали непрофесіоналізм інспекторів і свідоме завищення митної вартості товарів.
На думку експертів, саме поєднання інтересів бізнесу і роботи митників дозволить сформулювати пропозиції, до яких може дослухатися влада на центральному рівні.
Отримані результати опитування уже в листопаді експерти скерують до Уряду України.
Вам буде цікаво: У мешканця Путильщини митники вилучили не задекларовану валюту
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами