Адаптивний карантин почав діяти з 24 лютого. Регіони пропонують поділяти на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежатимуть від епідемічної ситуації. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, з 24 лютого на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Про це пише ІА АСС з посиланням на Громадське.
«Зелений» рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. Його можуть запровадити в усій Україні, якщо рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.
«Жовтий» рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні заборонено:
- проведення масових заходів, коли більше ніж одна особа на 1 кв. м;
- робота кінотеатрів та інших установ культури із заповненою залів понад 50%;
- здійснення перевезень пасажирів у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння;
- проведення дискотек, а також робота інших розважальних закладів;
- розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менш ніж два метри між столиками;
- діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів та санаторіїв);
- відвідання шкіл і дитсадків, якщо половина дітей і педагогів хворіє;
- проведення планових операцій;
- відвідання спортзалів, якщо на кожного відвідувача менше 20 кв. м площі.
«Помаранчевий» рівень не передбачає посилення карантину, але «сигналізує про потенційну небезпеку — наближення до «червоного» рівня». Цей рівень можуть запроваджувати, якщо в регіоні упродовж тижня є перевищення по одному з цих показників:
- завантаженість ліжок з киснем в регіоні більша за 65%;
- понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або з підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
- зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
- менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення;
- коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більший за 20%.
Водночас місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їхній регіон потрапив у цю зону. Також міністр охорони здоров'я Максим Степанов запропонував регулярно на сайті Кабміну або МОЗ оновлювати дані про відповідність регіонів цим показникам.
«Червоний» рівень запроваджуватимуть, якщо упродовж 3 днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників. Цю зону запроваджуватиме загальнонаціональна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцях мають ввести обмеження цього рівня впродовж 48 годин після рішення комісії.
У «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: буде заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Однак будуть працювати банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.
Крім повернення до адаптивного карантину, уряд продовжив дію загальнонаціонального карантину до 30 квітня.
Отримуйте новини в Telegram
Нагадаємо, вчора, 23 лютого, МОЗ віднесло Буковину до «червоної» зони за рівнем поширення COVID-19. Однак, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запровадила червоний рівень епідемічної небезпеки лише в Івано-Франківській області. Він діятиме з 00:00 годин 26 лютого 2021 року.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами