Ігор Баб'юк, політолог, експерт з виборчого законодавства:
«До виборів у нас на сьогодні існує 11 районів. Нові райони ще не утворені. І навіть після виборів, коли вони вже будуть утворені, проходитиме ще досить тривала процедура завершення районних бюджетів до кінця року. Ради вже не будуть збиратися, але буде процедура передачі майна, повноважень і проходження реорганізації. Будуть створюватися нові юридичні особи районних рад. Новообрані райони повинні будуть сформувати свої робочі органи.
Тож попри те, що старі райони ліквідовуються, нові юридично ще не існують. Мало того, у нинішніх районів є бюджет. Ще до кінця року вони його будуть виконувати та звітувати.
Така сама процедура в районних державних адміністраціях. Будуть утворені нові РДА, а старі будуть передавати їм повноваження та матеріальні цінності в управлінні новостворених районних адміністрацій. Тому є певна маніпуляція в заявах окремих громад нашої області, які потрапили до «червоної» зони. Вони стверджують, що старе районування, відповідно до якого їх віднесли до «червоної» зони, більше не чинне, отже розпорядження Кабінету Міністрів не є чинним.
Насправді до виборів, поки не обрані нові районні ради, в нас існує стара система. Інакше що буде, якщо, не дай Боже, трапиться новий спалах пандемії, і вибори будуть змушені перенести на пів року? В нас у районах буде безвладдя? Ні, звичайно. В нас є районні ради. Вони виконують свої обов’язки до утворення нових районних рад».
Наші новини є у Facebook
Читайте також: Депутати ОТГ на Буковині звернулися до Кабміну через потрапляння до «червоної зони»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами