44% буковинців зможуть за потреби сховатися в захисних спорудах. Експерти вивчили підземні укриття, майже половина з них вже інвентаризована, але частина існуючих бомбосховищ не придатна для захисту, вони або повністю переобладнані, або їх уже немає.
Існуючі в Чернівецькій області захисні споруди зможуть дати прихисток лише 44% буковинців. Але фахівці цивільного захисту Буковини заспокоюють, при небезпеці, всі люди матимуть де сховатися: хтось скористається укриттями, а хтось домашніми підвалами.
Олексій Гайдай, Начальник управління цивільного захисту населення ОДА: «Дві тисячі в нас є споруд подвійного призначення, це підземні стоянки, склади, гаражі, навіть метро, це все місця, де можуть люди укриватися. Тут ми можемо укрити ще 200 тисяч населення»
Щодо документації бомбосховищ, то тут також не все ідеально. Навіть половина існуючих укриттів ще не інвентаризовані. Найгірша ситуація в Кіцманському та Новоселицькому районах. Причина затримки – гроші, кажуть в облдержадміністрації.
Олексій Гайдай, Начальник управління цивільного захисту населення ОДА: «В Кіцманському районі – 16%, В Новоселицькому – 26%. Але думаю, за три місяці вони вийдуть на 50%, бо гроші вже закладені в районні бюджети»
Що ж до інших небезпек, то до повеней, запевняють експерти, ми готові. Навчилися з ними боротися ще в 2008 та 2010-му роках. Що ж до пожеж, то техніка та люди – є, тепер дбають ще й про закупівлю пального, але не все залежить лише від пожежників
Андрій Юрійчук,в.о. начальника відділу організації заходів цивільного захисту УДСНС України в Чернівецькій області: «В області зареєстровано 398 пожеже, загинуло 19 осіб, травмовано 10. один втопився, в порівнянні з минулим роком – два.
Зважаючи на все це, чиновники запевнили - Чернівецька область готова до небезпечних ситуацій. Ще б фінансування було кращим, тоді б не готувалися з небезпеками боротися, а робили б все для того, аби їх попередити.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами