Справа одна, а податки різні. Всі власники кафе, кіосків та ресторанів, які працюють в чернівецьких парках, отримують чималий прибуток, а от за оренду сплачують не однакову платню. Чому воно так і коли ж бізнесмени Чернівців будуть в рівних умовах – намагались довідатись наші кореспонденти.
Андрій Олійник, громадський активіст: «Він тут за 5 місяців сплатив оренди 10 тисяч, а в парку Центральному за інформацією департаменту - 7 тисяч. Чому так відбувається, на жаль, нам невідомо, не має єдиного тарифу. Тобто, скільки має сплачувати підприємець».
Бізнесмени Чернівців не в рівних умовах і доказів тому чимало. Найперше їм доводиться сплачувати не однакові кошти за оренду 1 квадратного метру. Тому й назвати цю суму вони не можуть.
Антон Тока, приватний підприємець: «За квадратний метр не знаю, я сплачую взагалі півтори тисячі гривень».
Василь Максим’юк, приватний підприємець: «Я не маю таких цифр, скільки за 1 квадратний метр. Вся сума в місяць з усіма нарахуваннями складає близько 20 тисяч гривень. ( А скільки тут квадратів?). Ну ви ж чули – 4 тисячі».
Подібна ситуація - в усіх парках Чернівців. Вирішити це питання лишень тепер намагаються чиновники. Спеціально для цього створили спеціальну комісію.
Ярослав Городенський, директор Департаменту економіки Чернівецької міської ради: «Плата має бути така, як має бути передбачена положенням. Плата має бути за квадратний метр, а не так, як тут встановлювалось на око. Та була якась градація, але все-таки об’єкт тисяча гривень, півтори».
Вже 15 травня комісія матиме перші результати і опісля сесії міської ради найімовірніше бізнесмени зможуть працювати в однакових умовах. Підприємці таку ідею підтримують, але вважають, що все - таки варто сприяти тим, хто допомагає парку розвиватись. За власні кошти ремонтує дороги, приводить до ладу вбиральні, встановлює безкоштовні атракціони. Проте вирішувати потрібно не лише питання платні, вважають громадські активісти. Зовнішній вигляд кіосків та магазинів, де відвідувачі можуть придбати і солодощі, і іграшки для малюків, не мають відлякувати відпочивальників.
Василь Максим’юк, приватний підприємець: «Але хто що захотів знайшов чи з дачі, чи з Калинівського ринку притягнув контейнер, поклав, зайняв 4 метри - я підприємець – це не солідно. Парк має розвиватись парковими атракціонами і саме розвитком парків. Це одне питання. Друге – є рекреаційна зона. Не може весь парк торгувати».
Власники невеликих кіосків не заперечують, що зовнішній вигляд важливий. Проте не на камеру висловлюють побоювання, що під цим приводом деякі приватні підприємці можуть боротися із конкурентами. Розпочали роботу чиновники із парку «Жовтневого» Чернівців та запевнили, що наведуть лад у всіх.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами