Як розповів керівник КП «Чернівцітеплокомуненерго» Олександр Меленчук у програмі «Суть речей» на Радіо 10, нове обладнання зможе автоматизувати систему теплопостачання, зменшити кількість персоналу для його обслуговування й, зрештою, зекономити кошти на опаленні.
Максим Козменко: Чи рухається підприємство в напрямку модернізації?
Олександр Меленчук: Щодо модернізації підприємства, то за більш ніж десять років роботи на підприємстві жодного року не було без модернізації. Щороку ми модернізуємо 3-4 котельні. Тобто викидається старе обладнання, заноситься нове і, таким чином, досягається економічний ефект. Але це середні й малі котельні.
Треба розуміти, що в Чернівцях є 90 котелень, 4 з них великі котельні, які виробляють більше 80% всієї теплоенергії в місті. А решта – це малі й середні, які розкидані по всьому місту. То у цих чотирьох великих за останні 5 років ми відремонтували на 70% все генеруюче обладнання й котли, повністю зробили капітальний ремонт котлів. Наступного року, відповідно до укладеної угоди з Європейським банком, у нас буде повністю реконструйовано котельні на Максимовича і Руській. Буде обладнано на твердопаливні котли і буде змінено сам підхід до формування й виробництва теплової енергії. Тобто ми відходимо від радянщини для того, щоби зекономити на енергоносіях і щоб тарифна політика підприємства була стабільною, сталою.
Модернізацію постійно проводимо. Кожного року замінюємо близько 4-5 км мереж. Передбачаємо, що у 2020 і 2021 роках планується найбільша реконструкція - це котельні на Максимовича і Руській. А також замінити ще 11 котелень середньої потужності на нові ,40 котелень автоматизувати для того, щоб там не працювали люди, без постійної присутності персоналу. Замінити близько 8 км мереж і встановити систему «Скада», яка контролюватиме виробництво теплоенергії в автоматичному режимі. Вона матиме алгоритм помилок і діятиме в режимі реального часу. Тобто підказуватиме, де є проблема і куди направити інженера. Сьогодні те радянське обладнання не передбачає глибокої автоматизації й виявлення помилок чи невідповідності.
Постійних працівників на підприємстві є близько 250 чоловік, а сезонних – 450.
Читайте ще: Чернівцітеплокомуненерго заборгувало 8 мільйонів гривень за газ
Слухач: Котлами чийого виробництва користуєтесь, вітчизняного чи іноземного?
Олександр Меленчук: Котли вітчизняного виробництва присутні на виробництві, які відпрацювали 7-8 років. Якщо їх порівняти з аналогами іноземного виробництва, то українські котли дещо в якості поступаються. Ми зараз більше уваги звертаємо на котли німецького виробництва. Це в основному «Віссман». Ми побачили, що це надійне обладнання з надійною автоматикою із можливістю каскадного регулювання. Це йде опція, тобто не треба окремо докуповувати.
Якщо порівнювати обладнання вітчизняне, то ці всі опції треба докуповувати. У нас були два проекти, модернізували котельні, проводились тендерні процедури, виходив «Віссман» на ринок, виходили українські виробники.
Першопочаткова вартість котлів українського виробництва була десь на 25% нижча, вони вигравали. Але в кінцевому результаті вартість модернізації всієї котельні ставала більшою за те, що пропонувалося німцями.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами