Про волонтерську діяльність, виготовлення маскувальних сіток та різноманітного обладнання в ефірі програми «НадійнийТил», що на Радіо 10, розповіла Людмила Фесік, директорка Чернівецького політехнічного коледжу, пише МедіаАгентство АСС.
«У 2014 році загинули двоє наших захисників, і в червні ми почали розуміти, що війна не далеко, вона поруч та в кожній родині. Тоді ми й створили невеликий волонтерський хаб - це було приміщення аудиторії, де ми почали робити маскувальні сітки», - ділиться Людмила Фесік.
Згодом у стінах коледжу почали виготовляти окопні свічки, устілки для взуття, маскувальні халати, димові шашки. А також збирали кошти на амуніцію: бронежилети, каски, берці тощо.
Деякі запити у військових залишились незмінними, зокрема це маскувальні сітки. Вони є різних типів - стрічкові, які використовують для техніки, та клаптикові, хлопцям на намети та бліндажі. Для того, щоб зробити одну сітку, беруть тканину, нарізають її на стрічки, потім вплітають їх в основу рибацької сітки. Одна така основа коштує 5 340 гривень.
Дивіться нас на YouTube
«Ці сітки ми купуємо самі. З лютого 2022 року до нас кожного дня приходили понад 1000 людей, і кожний знаходив своє місце - хто різав, хто плів. Тоді за день ми виготовляли по 30 сіток, - розповідає Людмила Фісик. - Такий ажіотаж був десь два місяці, а потім з кожним днем все менше людей приходили».
У коледжі почали робити павербанки з одноразових електронних цигарок. У закладі є власно зібрані 3-D принтери, які використовуються інженерами для виготовлення електроніки та інших потрібних для фронту засобів зв'язку:
«Виготовляємо різноманітні павербанки для того, щоб хлопці могли підзаряджати їх від будь-якого джерела живлення. Також робимо універсальні ліхтарики, скидачі для мавіків, зарядні батареї, акумулятори, перепрограмовуєvj техніку та пульти управління для військових», - розповідає Людмила Фесік.
Допомогу, яку виготовляють у коледжі, відправляють на всі напрямки. Зокрема, станом на листопад керівництво коледжу тісно співпрацює з 57 воїнами-випускниками навчального закладу.
Наші новини є у Facebook
Директорка коледжу каже: «Ці хлопці на нулі й знають, що можуть звернутись до нас, і ми будемо готові допомогти. Наприклад, нам військові висилають фото територій, де вони розташовуються , і ми робимо маскувальні сітки тих кольорів, які оточують хлопців. Якщо це дерева - більше зеленого, якщо поле - сірого. Це дуже клопітка та навіть творча праця».
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами