Сьогодні, 9 листопада, на Радіо 10 в рамках проєкту «Надійний тил» побував заступник Чернівецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Євгеній Маховіков. Посадовець розповів про те, як з наступного року у Чернівцях планують розподіляти бюджетні кошти:
«Поки бюджет не прийнятий, його затвердять на сесії міської ради. Але із запровадженням «військового ПДФО» частина грошей буде йти до столиці й допомога відтепер буде централізованою. Раніше міська влада комунікувала з військовими напряму, вони давали запити, і хоч бували труднощі з їх реалізацією, ЗСУ отримували те, що треба.
Ми розуміємо, що першочергова задача - саме забезпечити військових всім необхідним, і краще самих військових ніхто не скаже, що їм потрібно. Ми будемо шукати всі ресурси й нагоди для того, аби задовольнити офіційні запити, якщо вони будуть».
Медіа агентство АСС є в Instagram
Євгеній Маховіков розповів, що допомога військовим була різноманітна та здійснювалась в різній формі. Загалом від початку повномасштабної війни Чернівці виділили на це понад пів мільярда гривень.
«За ці гроші купували дрони, автомобілі, шини, певне забезпечення. Для нас як для органів місцевого самоврядування набагато простіше виділити кошти, адже якщо робити певну специфічну закупівлю, наприклад дрони або джипи, потрібно прописувати багато технічних характеристик. Це забирає багато часу. Але не просто так ми виходимо на закупівлі, військові частини деколи не можуть самостійно їх провести», - зазначив посадовець.
Наразі у Чернівецькій громаді зареєстровано близько 40 релокованих підприємств. Всього з початку повномасштабної війни сюди перебралось понад 65 бізнесів, але з часом їх кількість зменшилась. Посадовець зазначає:
«Ми цілеспрямовано не наполягали на реєстрації цих бізнесів від початку війни, адже розуміли, що вони тому й переїхали, адже зазнали руйнувань. Зараз ми поступово починаємо діалог, щоб ці підприємства перереєструвались та сплачували податки до нашого бюджету».
Отримуйте новини в Telegram
На початку війни у громаді робили зріз по операторах мобільного зв'язку для того, щоб визначити міграцію людей. Тоді цифри були більшими. Зараз, коли все робиться офіційно завдяки реєстрації в різних органах, можна відзначити більш точну кількість ВПО.
Відтак, у Чернівецькій громаді наразі зареєстровані 40 тисяч внутрішньопереміщених осіб.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами