Гостею програми «Надійний тил», що виходить на Радіо 10, стала Віолетта Олійник - волонтерка, яка створює вдома FPV-дрони.
«Мої брати та батько пішли добровольцями, коли почалось повномасштабне вторгнення. Вони вже мали певний досвід, батько підписував контракт у 2015 році, старший брат був добровольцем в АТО. Коли вони пішли на велику війну, я почала волонтерити для їхніх підрозділів: організовувати збори на автівки, дрони, приціли, тепловізори.
Відповідно, коли постала потреба купувати FPV-дрони, батько попросив мене дізнатись ціни на них, продавців, виробників. Я почала цікавитись цим питанням. Знайомі розповіли, що в хороших виробників дрони потрібно чекати місяць-два. Попит - дуже великий. А батько хотів хоча б 5 дронів мати вже. Я зрозуміла, що зробити самій буде простіше і швидше», - розповідає дівчина.
Фото з відкритих джерел. На фото - Віолетта Олійник
Знайомий волонтер розповів Віолетті Олійник про виробництво дронів, запросив приїхати подивитись в інше місто, як все відбувається. Він не знав, що дівчина саме шукала інформацію, так збіглось.
Так дівчина зібрала разом з волонтерами 4 дрони, перевірили їх. Віолетта має досвід пайки, адже паяла декоративні речі. Розповіла ведучим програми, що декоративні речі паяти легше, адже у дронах - дорогі деталі, схеми, які можна перепалити.
Додамо, Команда проєкту Victory Drones разом з досвідченими експертами та практиками створили цикл відеолекцій та навчальних матеріалів, присвячених корисним технологіям та їхньому застосуванню в умовах війни.
Мета курсу - навчити максимально ефективно використовувати техніку та сучасні технології для наближення Перемоги.
Курс розроблений та постійно оновлюється спільними зусиллями команди проєкту Victory Drones, військових Сил безпеки та оборони, волонтерів, цивільних експертів тощо.
Окрім навчання потрібно мати й матеріали, замовити всі деталі, визначитись, де ти їх купуєш, продумати питання збору коштів на деталі, які можна купити з Китаю, а можна з України, розповіла Віолетта Олійник.
З інструментів потрібно мати паяльник відповідної моделі й матеріали для пайки. Облаштувати собі місце з хорошим освітленням.
Потім потрібно їх тестувати. Дрон проходить перевірку. Учасникам проєкту Victory Drones можна відправляти викладачам свої дрони для тестування, після цього їх передають військовим.
Віолетта передає зібрані дрони рідним: батькові та братам. Військові самостійно перевіряють дрони Віолетти. Відгуки дуже хороші:
«Літають, працюють. У мене є збережене відео, як мій дрон влучив у ціль», - розповідає волонтерка.
Дрон-камікадзе коштує у виготовленні 13 600 гривень плюс батарейка.
Вартість такого зростає суттєво, адже тепловізійна камери вдвічі збільшує вартість дрона. Їх немає в наявності у Китаї часто, їх у великій кількості їх замовляють росіяни. Акумулятори виготовляють в Україні, 3200 грн в середньому.
Підбирати деталі потрібно відповідно до запиту військових, тому може бути різниця в ціні.
Є деталі, які ми можемо виготовляти в Україні, проте більшість компонентів основних: мікросхеми, плати - мусимо купувати в Китаю.
Віолетта Олійник передала вже 9 дронів військовим. Зараз готує партію з 4 дронів-бомберів, які поїдуть в підрозділ її молодшому братові.
Долучитись до збору на дрони для військових можна за посиланням на банку.
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. Її зміст є виключною відповідальністю автора і не обов'язково відображає позицію Німецького фонду Маршалла.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами