Наче більмо на оці. Чернівецькі забудовники зводять будівлі в історичній частині міста, не зважаючи на встановлені правила. Як новобудови виглядають серед старовинних споруд та що із ними робити – далі у сюжеті.
Пані Людмила проживає на вулиці Богдана Хмельницького із самого дитинства. Вона добре пам’ятає, як тут все змінювалась впродовж років. На місці, де зараз звели нову будівлю, раніше був оптовий продуктовий магазин. Мешканка обурена, на місці крамниці з’явилась неохайна споруда, яка нині стоїть пусткою.
Людмила Горюнова, мешканка вулиці: «Много лет, уже затянувшая стройка. Неизвестно, что там будет находиться. Эта конструкция, незавершенная, совершенно не вписывается в дома исторического значения. Совершенно. Я отрицательно отношусь».
Не менш негативно до новобудови ставиться і Віктор. Він живе навпроти нової споруди. Будинок йому не заважає, та все ж рішення архітектора йому не до вподоби.
Віктор Гончар, мешканець вулиці: «Воно портить всю архітектуру нашу. Побудували і стоїть тут, незрозуміло, що це за приміщення».
Не менше розмов і навколо будинку, що на вулиці Петра Сагайдачного. Новобудова вже встигла «вразити» чернівчан. Спеціалісти кажуть, вберегти історичні Чернівці від недоречних споруд можна. Треба лише зробити більш жорсткими правила проектування.
Олена Пушкова, начальник відділу охорони архітектурної спадщини Чернівецької міської ради: «Спрощується кількість і перелік документів, які подаються для здачі в експлуатацію таких об'єктів, і сьогодні сучасний рівень законотворчества і тих законодавчих актів, які пропонуються, вони навпаки не сприяють збереження культурної спадщини в історичних ареалах, а саме через спрощення погодження таких процедур».
Забудовники ж вправно такою системою користаються. А коли вже будинок зведений, зворотного шляху – немає, адже спеціального закону поки не існує.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами