Це паралізує роботу комунального підприємства. Сьогодні тут утримують більше тварин, аніж можуть вмістити вольєри, при тому, що це не вирішує проблеми бездомних чотирилапих у Чернівцях, кількість яких у місті не зменшується.
Гігагнстький бульмастиф Бульчик вже півтора роки улюбленець усіх працівників Чернівецького притулку для тварин. Собаку врятували бійці з-під обстрілів під Авдіївкою Тричі з того світу Бульчика повертали хірурги. Господарів, які б гарно доглядали за велетнем, так і не знайшли.
Василь Яшан, охоронець Чернівецького притулку для тварин: Дякуючи нашим старанням, лікарі тут попрацювали з ним. Бачите, там, де чорне, було відірвано..
Директор притулку показує переповнені вольєри.
Василь Виноградов, директор МКП «Чернівецький притулок для тварин»: Тут собаки в основному ті, що з отруєнням, ті, яких збила машина, та ті, в кого помер господар. Собаки не можуть бути тут роками.
Притулок для тварин у Чернівцях працює вже понад два роки. Тут стерилізують бездомних чотирилапих, утримують, потім вивозять на вулиці, якщо не знайшли для них господарів. Залишають лише хворих і агресивних тварин. Наразі тут знаходиться 200 таких собак, тому подальшу роботу виконувати складно, бідкається керівник. Бракує працівників, вольєрів та фінансування.
Василь Виноградов, директор МКП «Чернівецький притулок для тварин»: У нас купа викликів по відлову тварин. Кусають, кидаються, збивають. Хто виїде? Зміну вже здали. Це треба збільшувати штат, збільшувати зарплати, тоді ми зможемо вже гарно виглядати.
Міські чиновники, натомість проводять перевірку роботи притулку. Кажуть – фінансування з бюджету виділяли, а от до організації роботи мають запитання.
Володимир Бешлей, директор Департаменту ЖКГ міської ради: Створена комісія, вона вивчає роботу притулку, є претензії до керівництва. В нас є запитання до організації роботи.
Сина Сергія Добржанського декілька років тому вкусив безпритульний собака. Відтоді він із іншими активістами шукають способи вирішення проблеми у місті. Сергій вважає, що притулок не впорався із основним завданням – зменшити кількість бродячих тварин у місті. Стерилізація проходить мляво, та й із хворими і агресивними тваринами тут нічого не роблять, вони живуть в притулку роками. Тим часом, у Чернівцях лише за цей рік зафіксували кілька сотень укусів містян бездомними собаками. До проблеми слід підходити комплексно, а хворих і агресивних тварин - присипляти, каже активіст.
Сергій Добржанський, представник руху «Безпечні Чернівці»: Операція «стерилізація» - три місяці, коли всі включаються у цей процес. ЖЕКИ, двірники. Друге – масова реєстрація. Всі собаки мають реєструватись. Далі – це евтаназія усіх собак, які є агресивними та хворими.
Про евтаназію агресивних та хворих чотирилапих, яких ніде прилаштувати, тепер заговорили і в самому притулку, де раніше відмовлялись від таких методів. Але і для цього у місті слід затвердити чітку програму дій, передбачити кошти та організувати людей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами