У 2019 році обласна служба зайнятості видала 43 дозволи на працевлаштування іноземців та продовжила - 2. Найбільша кількість іноземців - із Румунії (20 осіб), Туреччини (11 осіб), Домініканської республіки (4 особи). Також є представники Італії, Узбекистану, Польщі, Молдови, Греції та Туркменістану. 23 іноземних громадянина працюють на керівних посадах (генеральні директори, директори з виробництва, менеджери зі збуту, технологи виробництва) та 22 кваліфікованими працівниками (швачки, охоронники, кухарі).
«Трудові відносини з іноземними громадянами мають свої особливості. Роботодавці мають знати, що для оформлення іноземців на роботу необхідно отримати дозвіл на їх працевлаштування, який видає служба зайнятості», - зазначає директор Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
Іноземці на Буковині працюють у різних сферах діяльності. Зокрема, у ресторанному бізнесі, у сфері транспорту, виробництва електричного та електронного устаткування, оптової торгівлі деревиною та будівельними матеріалами, сільського господарства, торгівлі автомобілями та легковими автотранспортними засобами, приватних охоронних служб.
Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату не менше 5 мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників.
Нагадаємо, Токар, супервайзер і технолог за 15 тис грн зарплати. ТОП-вакансій в центрі зайнятості.
Читати ще: У Чернівцях запрацювали кар'єрні радники.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами