В Україні схвалили обов'язкову наявність споруд для цивільного захисту при будівництві нових будинків. Містобудівна документація на місцевому рівні повинна містити розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту. Затвердження містобудівної документації на місцевому рівні за відсутності такого розділу забороняється. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк.
Отримуйте новини в Telegram
«Дійсно є новий закон, який передбачає, що при проєктуванні нових об’єктів має бути ще один додатковий розділ – «Цивільна оборона та цивільний захист населення». Проте це не означає, що в кожному новому будинку буде зведене окреме сховище, що воно обов’язково там має бути. Проєктом передбачається, що буде визначене місце, куди люди зможуть заховатись у разі необхідності, у випадку обстрілів, повітряної тривоги», - зазначив посадовець.
При будівництві багатоквартирних будинків в місті зазвичай передбачають наявність підземних паркінгів. Відтепер паркінги матимуть подвійне призначення, каже Василь Зазуляк. У мирний час – паркінг, а у час війни впродовж 24 годин там має бути все обладнане та пристосоване до того, щоб люди змогли сховатись:
«Має бути доступність до води, мають бути доступні гігієнічні потреби, санвузол, аптечка, вказівники», - розповів Василь Зазуляк.
Проєктні організації мають це планувати при розробленні документації, майбутні проєкти мають вже мати таку інформацію.
Також можливі варіанти, коли люди будуть використовувати сховище, яке є поблизу їхнього будинку.
«У розділі «Цивільна оборона та цивільний захист населення» вже має бути інформація, де є найближче сховище для людей. Проєктант має розрахувати на скільки воно є доступним, чи люди встигнуть переміститись до укриття. Такий розділ відтепер є обов’язковим. Новий розділ відтепер є одним з найважливіших та посилено контролюватиметься», - зауважив Василь Зазуляк.
Проте нові правила стосуються лише нових об’єктів, які на етапі проєктування і ще не отримали дозвіл на будівництво.
Наші новини є у Facebook
У місті наразі будуються десятки багатоповерхівок та сотні індивідуальних будинків, малоповерхових. Великою перевагою для Чернівців є те, що наразі в місті будуються монолітно-каркасні будинки, додав Василь Зазуляк.
«Ми бачимо, що навіть при прямому влучанні ракети, вона «вигризає» частину, розбиває, проте не відбувається подальшого руйнування. Більше жертв, коли будинок повністю складається», - розповів Василь Зазуляк.
Монолітно-каркасний будинок – це будівля з монолітного залізобетонного каркаса, утвореного колонами й перекриттями, між якими споруджені стіни з газоблоку чи цегли, а також можуть застосовуватись інші матеріали. Монолітні ділянки будинку забезпечують його основну несучу здатність, тому він відрізняється високою жорсткістю і стійкістю. Поверхи будинку жорстко пов'язані між собою до самого фундаменту. Будівля виходить настільки міцна, що монолітні колони використовують як обов'язковий елемент житлового будівництва в сейсмонебезпечних регіонах, а технологія стала однією з найпопулярніших у світі.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами