Комунальники заспокоюють, такі ціни зараз на ринку. Журналісти інформаційного агентства АСС поспілкувались з директором тресту зеленого господарства, Олександром Брязкало про ціни, проблеми та будні трестівців.
- Якщо ми говоримо про липи, то ця ціна відповідає якості. Всі рівненькі, ніде коренева система не пошкоджена. Саджанці висотою 4 м, товщина стовбуру до 20 см. Це вже сформовані дерева. Кожен може зайти на сайт та подивитись вартість таких саджанців. Ми спілкувались з декількома садовими центрами, щоб закупити дерева. Вони роблять нам знижку, але ще треба врахувати доставку. Всі хочуть оплату наперед. А якщо дерево буде пошкоджене, коли доїде? Хто за це відповідати буде? Тому ми обрали нашого посадкового підприємця, якого знаємо вже давно. Він відомий свою якістю. Навіть, коли було два пошкоджених дерева, він одразу нам їх замінив. Ми взяли дерева безкоштовно, коли нам дадуть кошти, одразу перечислимо їх компанії. Ми вирощуємо свій посадковий матеріал, який коштує від 82 і аж до 850 гривень. Він дешевший, але не тієї якості.
Нагадаємо, у центрі Вижниці посадили саджанці магнолії.
Чому саме липи? І взагалі, які дерева можна саджати у містах, вздовж доріг?
Відповідно до правил утримання зелених насаджень, а також ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», згідно з нормативних актів з озеленення і благоустрою населених пунктів України, передбачено, що вздовж дороги висаджується тільки декоративні дерева, заборонено саджати плодові дерева. Також правилами рекомендовано висаджувати, де є велика кількість транспорту, дерева, які витривалі до загазованості, швидко проводять очистку газів, які викидаються транспортними засобами. Вздовж доріг найбільше ми садимо липи. Також є акація і клени. Хочеться, щоб всі вулиці були в одному «ансамблі», щоб були алеї одних порід дерев. Оскільки на Головній засаджені липи, ми не могли посадити інші дерева. Хочеться, щоб місто було гарним. Вже на інших вулицях будуть інші породи дерев. На широких газонах ми почали висаджувати катальпи. Каштани ми підсаджуємо тільки в існуючі алеї. Ми перестали їх висаджувати тому, що вони дуже хворіють, а кошти на боротьбу з каштановою міллю не виділяється - дорого. І це потрібно не один рік виконувати лікування.
Які роботи Ваші працівники виконують навесні?
Трест зеленого господарства виконує дуже багато робіт: прибирання скверів від опалого листя, вичистка трави. Коли затоптують газони, ми їх перекопуємо. Ми працюємо цілий рік. Взимку проводиться осінньо-зимове формування крон дерев, тобто санітарно-омолоджувальна обрізка. В зимовий період намагаємося зносити аварійні дерева, на які є відповідні дозвільні документи. А вже з настанням весняного періоду ми садимо дерева та кущів, а вже після перших чисел травня починаємо висадку квітів, упорядкування усіх клумб на територіях міста, які ми обслуговуємо. А до цього часу ми висаджуємо кущі, дерева на території площі, скверів, вздовж доріг, проїжджих частин. У цьому році ми багато видалили пнів в центральній частині міста. Долучалися до місячника санітарного благоустрою скверів. Прибираємо береги річок. Зараз готуємо все обладнання для скошування трави. Ми фарбуємо і ремонтуємо лавки. Також ми відповідальні за парклети. Малозабезпечена верства населення ховають туди пляшки. Працівники збирають і викидають, а ці люди починають сваритися, майже не б’ють працівників.
Читати ще: Побілка дерев: всі за і проти чернівчан.
На яких ділянках ви працюєте?
Ми працюємо по всьому місту. У зв’язку з ремонтом доріг ми пересаджували троянди з проспекту Незалежності. Роботи дуже багато, планів дуже багато. Вже в цьому році багато охопили засадженням в центрі міста. Зараз надходять звернення з сусідніх вулиць. Раніше ми ще і вулицю Ольги Кобилянської прибирали, але виграли інші тендер. У цьому році будемо виставляти квіти і на Кобилянської. Зараз перші квіти, які будуть, - це на площі тюльпани. (Центральна площа, Театральна). Щоб було гарно. Ми ж стараємося, щоб місто було гарним, охайним в квітах і деревах. Головне, щоб нашу працю тільки цінували і поважали. Не йшли і обривали дерева, не витоптували газони, не виривали квіти.
Ви згадували аварійні дерева. Яка ситуація зараз з ними у Чернівцях?
Багато сваряться, що ми не встигаємо прибрати аварійні дерева. Але, вибачте, у нас більше 1000 звернень, а в деяких зверненнях по 10-15 дерев. Кожного тижня комісія виїжджає на місця та оцінюють рівень небезпечності. Згідного цього ми виїжджаємо на спилювання.
Автор: Юлія Хром
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами