У період свят дітям часто дарують цукерки. А батьки не дуже обмежують у їх вживанні. Щоправда, лікарі наголошують: при неконтрольованому споживанні солодощів може виникати карієс, розлади травлення, зайва вага, діатез тощо.
«Саме у дитячому віці карієс є одним із найпоширеніших захворювань. Його основними причинами є надмірне вживання солодкого та недостатня гігієна ротової порожнини, - розповіла ІА АСС Оксана Годованець, професор кафедри стоматології дитячого віку БДМУ. - Бактерії, що живуть у зубному нальоті, розщеплюють вуглеводи, які складають основу цукерок, і перетворюють їх на органічні кислоти. Це спричинює демінералізацію емалі, карієс, а також знижують pH ротової рідини, порушують мікрофлору. Як наслідок, можуть викликати запальні захворювання слизової оболонки рота».
Читайте ще: Як зрозуміти, що дитина потребує огляду ортодонта: поради батькам
1. «Чисті зуби не болять». Не забувайте чистити зуби якісно зранку та ввечері, а також після вживання їжі та солодощів. Американська асоціація дитячих стоматологів рекомендує дочищати зуби дітям та перевіряти якість чищення до 10-12 років. Якщо після прийому їжі немає змоги використати пасту і щітку, можна прополоскати рот водою.
2. Використовуйте зубну пасту з фторидамине менше ніж 500 ppm. Найкраще заздалегідь звернутися до дитячого стоматолога для індивідуального підбору зубної пасти та щітки саме для вашої дитини.
3. Дозволяйте дітям вживати солодощі лише після основного прийому їжі для того, щоб не порушувати баланс ферментів та гормонів, які виділяються під час їжі. Тоді організм встигне засвоїти всі поживні речовини, які потрібні для нормального росту та розвитку дитини.
4. Обмежуйте кількість солодкогона день. Не залишайте дітей наодинці із повною коробкою солодощів. Норма цукру для дітей 2-6 років складає 13-19 г на день, 7-10 років – 24 г на день, 10-18 років – 30 г на день.
5. Обирайте лише якісні солодощі без вмісту трансжирів, синтетичних барвників та ароматизаторів.
«Стандартним солодким подарункам завжди є чудова альтернатива: печиво, цукерки чи навіть шоколад, приготовлені разом із дітьми. Тоді ви контролюєте якість продуктів та вміст цукру», - додає Катерина Гальчук, асистент кафедри стоматології дитячого віку БДМУ.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами