Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства посилює заходи з профілактики африканської чуми свиней (АЧС) у підпорядкованих мисливських угіддях. Аналогічні дії вживались і раніше, та після виявлення спалахів хвороби на сусідній Хмельниччині виникла необхідність жорсткіше контролювати протиепізоотичну ситуацію.
Проте вона може стати причиною вимушеного знищення свинячого поголів’я. Вакцин для лікування не існує. Також хвороба дуже схожа із деякими іншими, від яких страждають свині. Профілактика – це єдина можливість не допустити поширення АЧС у мисливських угіддях області. Власне, всіх користувачів цих угідь та лісогосподарські підприємства ми вже зобов’язали бути напоготові та строго виконувати інструкції з профілактики, - розповідає в.о. начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий.
Згідно з вказівкою облуправління лісомисливського господарства до спостереження за міграцією та поведінкою кабанів залучили єгерську службу, державну лісову охорону та мисливців області. У разі фактів, що можуть свідчити про захворювання на чуму свиней, вони повинні невідкладно повідомити про це управління та місцеві держоргани ветмедицини.
Окрім цього, мисливцям та працівникам лісоохорони роз’яснюють особливості хвороби та її виявлення.
Десять фактів про африканську чуму свиней, які потрібно знати мисливцеві
Повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами