На початку цього місяця, 10 квітня, Чернівецька міська лікарня №1 уклала договір на постачання апарату штучної вентиляції легень Hamilton-С3. Його вартість склала 1 650 000 гривень.
Як зазначає Центр реформ та розвитку - Чернівці, вартість вказаного у договорі апарату коливається в межах 822 000 - 875 000 гривень.
Мало того, медичним закладам з інших міст України фірма-постачальник поставляла ці ж апарати за 975 000 - 1 100 000 гривень.
Виходить, що Чернівецька міська лікарня №1 переплатила понад 600 тисяч гривень.
Із запитанням щодо цього депутати міської ради під час позачергової сесії міської ради звернулися до міського голови Олексія Каспрука.
“Апарат обирала бюджетна комісія міської ради. Тому це питання можна адресувати й безпосередньо вам, як людям, які затверджували купівлю апарату. Завідувач реанімації першої лікарні пояснював мені, що купують апарат С-3 Pro, який у виробника коштує дорожче на пів мільйона гривень. А у вказаній публікації мова йшла про звичайний апарат С-3. Версія Pro є апаратом вищого класу, звичайний С-3 - середнього”, - заявив мер.
Читайте також: Коли закінчиться пандемія коронавірусу: дослідження вчених
Водночас у договорі йде мова про поставку обладнання протягом 90 днів. У зв’язку з цим у депутатів виникло запитання в доцільності такої поставки та чи потрібен буде апарат через 3 місяці.
Міський голова заявив, що апарат потрібен лікувальному закладу не лише для хворих на Covid-19, але й для повсякденних завдань, яке виконує реанімаційне відділення міської лікарні.
Крім того, за словами міського голови, ніхто не може зараз дати оптимістичні прогнози на наступні 3 місяці.
“Дуже хотілося б, щоби він не був потрібний саме для хворих на Covid-19 через 3 місяці. Але давати такі оптимістичні прогнози зараз ніхто не може”, - заявив міський голова.
Своєю чергою, лікар-анестезіолог першої міської лікарні Дмитро Білоус відповідав за вибір апарату та пояснив ІА “АСС”, у чому відмінність звичайного апарату Hamilton C-3 від версії Pro.
“Звичайний апарат не має деяких функцій, яких ми потребуємо. Зокрема, нам потрібен модуль капнографії. А також модуль визначення рекрутабельності легень - їхньої піддатливості. Ця функція дозволяє визначити, які властивості мають легені пацієнта. Вони можуть бути жорсткими, м’якими, розтягнутими тощо. Це дозволяє дослідити хворого з меншими ризиками для його дихальної системи”, - каже лікар.
Також апарат аналізує тиск, дихальний обмін, виведення вуглекислого газу і здатен підлаштовуватися під пацієнта. Що дає змогу зняти хворого зі штучної вентиляції раніше.
Загалом в лікарні хотіли замовити два апарати версії Pro та два звичайних. Проте, виробник наразі не здатен забезпечити замовників такою кількістю. Тож, довелося обмежитися лише одним, який медикам зобов’язалися поставити протягом 3 місяців.
“Сенсації в цьому немає - це просто технічка помилка в документації, де ми не дописали три літери: P R O. Водночас, в технічних характеристиках в угоді були вказані всі вимоги до апарату. Зокрема й ті функції, якими наділена тільки версія Pro. Проте, ми врахували зауваження та вже підготували додаткову угоду”, - заявив Дмитро Білоус.
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ
Дивіться нас на YouTube
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами