Реанімація обласної лікарні в Чернівцях зазвичай може прийняти одночасно 12 пацієнтів, але зараз тут лежать вже 20 важких хворих з корона вірусом, пише ІА АСС з посиланням на «Настоящее Время».
«Повірте, я в медицині дуже давно, тільки в реанімації вже 25 років, але до такого звикнути неможливо. Це надзвичайно складно», - говорить анестезіолог Андрій Аносов, який чергує в реанімації. Тут знаходяться тільки ті, хто не може дихати самостійно.
Підключення пацієнтів до штучної вентиляції легенів - крайня міра.
«Після того, як мова вже йде про справжню штучну вентиляцію легенів, за моїми спостереженнями, шансів стає не більше 10 відсотків. Тобто в одного з десяти є шанс вижити», - уточнює Анеосов.
Найчастіше, розповідає анестезіолог, місця в реанімації звільняються після смерті пацієнтів. Пустують ліжка лічені хвилини. Важкими хворими заповнені навіть коридори медустанови.
«Сумно про це говорити, але через 30 хвилин після смерті попереднього пацієнта встигають ліжко заправити, перестелити, і надходить відразу новий», - говорить анестезіолог.
Через велику кількість пацієнтів у лікарні відкрили додатковий черговий пост. У ньому задіюють всіх медиків, які працюють в лікарні. Багато лікарів допомагають в сусідніх медустановах, де не вистачає рук.
Читайте ще: Ситуація з електропостачанням у лікарнях Буковини контрольована, - заступниця голови ОДА
Сам Андрій Аносов після чергування їздить в невелику лікарню в одному з найвіддаленіших гірських районів. Каже, що там коронавірусними пацієнтами заповнені навіть дитячі відділення. Всі на кисневій підтримці, але техніка, за його словами, не справляється. Через велике навантаження в лікарні постійно вимикають електрику: «За цей час хворі синіють, починають вмирати, тому що вони були на концентраторах. Люди в тебе чіпляються, вимагають дати кисень, дати світло. Це вночі. Можна збожеволіти», - додає лікар.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами