Уряд інвестував 1 мільярд гривень в інтернетизацію та комп’ютеризацію українських шкіл – 700 мільйонів спрямували на забезпечення доступу до Інтернету, ще 300 – на закупівлю комп’ютерів. Відповідну постанову прийняли на засіданні КМУ 3 квітня 2019 року. Як проект реалізовується на території Чернівецької області, журналістам ІА АСС розповіла Надія Періус, заступниця директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА.
За словами посадовиці, на інтернетизацію та комп’ютеризацію шкіл Буковини держава виділила 14 мільйонів гривень. Гроші розподілили у всі навчальні заклади краю. Таких в області 401.
«Там, де швидкість Інтернету була менше 30 Мбіт/с, виділялася більша сума грошей. Там, де швидкість була більшою – дещо менша сума. В середньому кожен заклад отримав близько 30 тисяч гривень», - розповіла Надія Періус.
До кінця бюджетного року всі навчальні заклади Чернівецької області мають бути забезпечені нормальним Інтернетом. Наразі школам вдалося освоїти 65% коштів.
Так, у Киселицькій ЗОШ, що на Путильщині, цьогоріч підключили швидкісний Інтернет та закупили нову техніку.
«У нас обидва корпуси школи мають покриття Wi-Fi, також ми закупили 10 нових потужних моноблоків, 3 ноутбуки, інтерактивну дошку та проектор, 9 плазмових телевізорів, які підтримують Smart TV», - розповіла Надія Романчук, директорка Киселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Освітянка також додала, що раніше у школі був Інтернет, але не швидкісний, тож працювати педагогам було важко. Нині у цій школі навчаються 203 дитини.
Задоволені проектом МОН і в невеличкій школі села Фошки Путильського району. Там цьогоріч також провели швидкісний Інтернет, розповіла ІА АСС Наталія Петрик, директорка Фошківського НВК.
«У школі обладнали комп’ютерний клас. Ми купили 6 комп’ютерів. Проведення швидкісного Інтернету покращило організацію освітнього процесу», - сказала Наталія Петрик.
Це навчальний заклад І ступеня, тож там навчаються лише учні початкових класів, а також працює дитячий садочок. Загалом, освітній заклад відвідують близько 50 дітей.
Як повідомили у Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА, до кінця бюджетного року всі школи області мають завершити доукомплектування комп’ютерних класів. З Нового року працівники Департаменту будуть перевіряти реалізацію проекту на місцях.
За Постанова Кабміну передбачала, що у випадку придбання персональних комп’ютерів для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом – 70 на 30.
Читайте також: Думка дня: Сергій Мартинюк про реорганізацію середньої освіти у Чернівцях
Придбання послуг з доступу до Інтернету для шкіл здійснюється без співфінансування - з місцевих бюджетів. Однак сплата абонентної плати за доступ до Інтернету здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами