За рівнем знання англійської мови Україна посідає наразі 43 місце у світі. Про це свідчить дослідження English Proficiency Index, у якому взяли участь 88 країн. У межах Європи наша держава - 28-ма з 32-х країн. 2016 рік, який був найменований роком англійської мови також став сильним поштовхом для її розвитку і поширення серед українців.
Цей рік став можливим завдяки ГО Go Global (національна програма вивчення та популяризації іноземних мов). Згідно даних соціального опитування TNS за грудень 2016 року: 61% громадян України віком 18-55рр., вивчають іноземну мову, з яких 34% почали вивчати її 2016 року. 18% українців почали володіти нею вище середнього. Також був створений великий проект Go Camp, в якому взяли участь 127 шкіл в Україні ( + Донецьк, Луганськ). З кожним роком ці цифри ростуть. У 2018 вже було 850 шкіл. Проект Go Camp полягав у можливості вивчення англійської в літніх таборах з носіями мови.
Читати ще: Іноземну мову починайте вчити з пелюшок.
Але в Чернівцях рік англійської мови не закінчився. Наприклад, нещодавнє нововведення дає можливість учням 9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, зарахувати міжнародний іспит рівня А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище, за іспит ДПА. Учні 11-х класів, які вивчають іноземну мову за рівнем стандарт або академічним рівнем, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня B-1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням іноземних мов – В-2 і вище, за іспит ЗНО. Але міжнародні іспити є платними.
Проте вимоги до знань іноземних мов також ростуть. Зокрема, до ЗНО з англійської мови минулого року ввели аудіювання з англійської мови. Тут буковинці себе показали позитивно. За середнім балом з аудіювання Чернівецька область посіла друге місце після міста Києва.
До теми: Англійська мова може стати обов'язковою для абітурієнтів медуніверситетів.
Як розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС заступниця начальника управління освіти Чернівецької міської ради Олена Кузьміна, покращують свої знання і вчителі.
«Наші вчителі беруть участь в багатьох програмах обміну, є учасниками відповідних асоціацій, міжнародних у тому числі. Наша «Програма розвитку та популяризації англійської мови у закладах освіти міста Чернівці» реалізується, вона запрацювала з грудня 2016 року до 2021 року. Ми відкрили додаткові групи в садочках, ми щорічно нагороджуємо діток, які складають міжнародні іспити на міжнародний сертифікат зі знання мови і підтверджують своє знання, як і початкової школи, так і випускників. У листопаді рішенням виконкому виділяється сума премій для вчителів і учнів. Крім того започатковані міські конкурси. Цьогоріч на Всеукраїнській олімпіаді ми отримали три призових місця. Минулого, якщо я не помиляюсь, було два призових місця. У перший рік запровадження нашої програми для старших класів були закуплені автентичні підручники. Звичайно, не на 100-відсотковий контингент, але на групи старшокласників.» - додала Олена Кузьміна.
Рімма Зеленько, учитель гімназії №7 та приватний репетитор, додає, що англійська мова зараз потрібна кожному пересічному громадянину, тому вчити її стає не примхою, а вимогою часу.
«Англійська мова є державною мовою в багатьох країнах і є інтернаціональною мовою спілкування. Знову ж таки, кожна людина розставляє свої пріоритети. Вивчення англійської мови може бути і для подорожей і для отримання віз. Це живе спілкування з носіями і володіння нею допомагає кар’єрному росту.Не так давно стало популярним здавати Кембриджські тести, які надають сертифікати з підтвердженим рівнем мови, що у свою чергу дають змогу вступити до міжнародного університету чи отримати роботу за кордоном.» - каже Рімма Зеленько.
Фахівці кажуть, англійська мова домінує над іншими мовами завдяки її впливу на всі сфери. Перш за все, це одна з найрозповсюджених мов. Переважна кількість штаб-квартир світового бізнесу розташовані в США та Великобританії. Тому англійська вважається мовою торгівлі. Голівуд та англійська музична індустрія являються центром глобальної розважальної сфери, яка впливає на молодь. Англійська мова допомагає встановити мости з іншими країнами завдяки своїй історії. Переважна кількість інформації в Інтернеті викладена англійською мовою, що дає доступ до широкого спектру даних.
Андрій Зеленько, учитель англійської мови в гімназії №7 м.Чернівці каже, що до нього приходять вивчати англійську мову не лише малеча, але й люди середнього віку.
«Вчать англійську мову, щоб підготуватись до екзаменів ЗНО, для загального розвитку, для працевлаштування, також для складання екзаменів FCE, IELTS, TOEFL, які дозволяють через програму обміну поїхати в іншу країну. Також, щоб наздогнати пропущене у школі, але шкільна програма не відповідає сучасним вимогам щодо рівня знань англійської мови. Більше батьків почало звертатись, щодо своїх дітей, оскільки бачать велику кількість можливостей на ринку праці для тих, хто володіє іноземною мовою».
Знання англійської мови відкриває багато можливостей, але, на жаль, це коштує великих грошей. Батьки витрачають величезні суми на репетиторів, курси, книжки, ті ж іспити, які дають можливість не складати ДПА або ЗНО.
Але цього може бути недостатньо.
Також важливий момент в тому, що підготовка до ЗНО або іншого іспиту – це не те саме, що вільне спілкування іноземною мовою. Ці знання не завжди допоможуть вільно подорожувати чи знайти роботу за кордоном, впевнений Деніел Сцзебель, громадянин Канади.
«Я був у Таїланді, Японії, Мексиці, Гватемалі та Нідерландах. Вірогідність, що звичайний перехожий буде знати мову: низька. Хіба в Нідерландах, там доволі добре знають англійську. Зазвичай потрібно шукати когось, щоб допомогли, і цей рівень знання буде скоріше за все базовим. Поліцейські установи, лікарні, кафе, аеропорти мають людину, яка володіє англійською. Тому знань англійської недостатньо, потрібно вміти орієнтуватися, і мати з собою підготовлену карту з відміченими інформаційними пунктами, де, зазвичай є люди, які володіють англійською. Ти повинен бути готовий багато спілкуватися і не боятися питати інформацію, яка тобі потрібна.»
Автор: Катерина Кузик
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами