До системи безоплатної правової допомоги на Вижниччині звернулася жінка, яка тривалий час потерпає від домашнього насильства – фізичного (нанесення побоїв, стусанів) та психологічного (погрози, залякування) від чоловіка, з яким перебуває у зареєстрованому шлюбі з 18 серпня 2014 року. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на Безоплатну правову допомогу.
У багатьох випадках потерпіла не зверталася за допомогою до поліції чи органів державної влади, але останнім часом спільне життя з чоловіком стало нестерпним. Він пиячить, постійно вчиняє сварки, для чого використовує будь-які незначні приводи. Заявниця змушена неодноразово звертатися із заявами щодо домашнього насильства до відділення поліції. В квітні 2020 року Вижницьке відділення поліції видало терміновий заборонний припис кривднику.
Читайте також: Бив та погрожував: буковинка потерпала від домашнього насильства
«Незважаючи на неодноразове притягнення до адміністративної відповідальності, чоловік позивачки висновків для себе не зробив, а навпаки – бажав їй помститися, погрожував та переслідував жінку. Тому в травні 2020 року вона знову була змушена звернутися за захистом особисто до начальника відділення поліції», – розповів адвокат Ігор Стадник, якому Вижницький місцевий центр з надання БВПД доручив захищати позивачку.
Оскільки існувала реальна загроза продовження домашнього насильства, що могло призвести до тяжких наслідків для здоров`я позивачки, адвокат просив суд видати обмежувальний припис про заборону кривднику перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою та заборонити наближатися до заявниці на відстань не менше 50 метрів. А ще – заборонити кривднику переслідувати жінку та в будь-який спосіб спілкуватися з нею або контактувати через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб терміном на 6 місяців. Вижницький районний суд врахував усі докази та підтримав правову позицію Ігоря Стадника повністю.
Коментує адвокат, який співпрацює з системою БПД Ігор Стадник.
Обмежувальний припис щодо кривдника – встановлений у судовому порядку спеціальний захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що містить цю норму, вступив у силу в січні 2018 року. Він став базовим нормативно-правовим актом, що визначив організаційно-правові засади запобігання і протидії домашньому насильству та спрямований на
захист прав і інтересів постраждалих осіб. Із заявою про видачу обмежувального припису треба звертатися до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування постраждалої особи. Якщо ця особа перебуває у закладі для підтримки постраждалих осіб, то за місцезнаходженням цього закладу.
Дивіться нас на YouTube
У заяві треба зазначити обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності). Доказами можуть бути матеріали про наявність провадження (кримінального чи про адміністративне правопорушення) щодо особи, яка вчинила домашнє насильство, винесення термінового заборонного припису, копії заяви до поліції та ін.
Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців. Для його продовження треба звертатися до суду із заявою в тому ж порядку, що і для його видачі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами