Дороги, війна та брак грошей – основні вороги розвитку туризму в Чернівцях. Міжнародна науково-практична конференція, присвячена питанням туризму, відбулась у столиці Буковини. Власним досвідом та порадами ділились експерти не лише з інших областей України, а й за-за кордону: Румунії, Польщі та Республіки Молдова.
Чудові дороги – саме через них нерідко туристи не доїжджають, аби побачити красу Буковини, а відповідно їхні кошти – так і не поповнюють бюджет. Фахівці, котрі зібрались на міжнародній конференції, говорили не лише про розвиток готельно-ресторанного бізнесу та спортивного туризму, а й необхідність покращення інфраструктури Буковини. Адже відомо – там, де комфорт і сервіс – там туристи.
Влодзімєж Щурек, директор Польської Туристичної Організації: «Як повинна виглядати підтримка держави – це не так, що держава повинна будувати годувати готелі чи ресторани, чи туристичні атракції і створювати туристичні продукти – це все робота підприємців. А держава повинна просувати цей продукт, щоби закордонні і не тільки закордонні туристи залишали гроші для цих підприємців».
Туризм – це ефективний інструмент для розвитку національної економіки. Там, де він успішно працює, пришвидшується соціально-економічний розвиток, покращується транспорт, зв’язок, будівництво, сільське господарство і навіть виробництво товарів. І чи вдасться українському туризму бодай зрівнятися з європейським - залежить від реформ, вважають експерти.
Влодзімєж Щурек, директор Польської Туристичної Організації: «Основна проблема України – це передання влади в руки регіонального самоврядування».
Та повільні темпи децентралізації – не єдина проблема. Недостатність фінансування, застаріла транспортна система, а ще обмаль реклами. І це попри те, що, зважаючи на висновки експертів, на Буковині рекреаційний потенціал – один з найвищих на теренах України.
Віктор Скрипник, голова асоціації працівників туристичної сфери Чернівецької області: «У нас є можливості зайняти туриста. Тобто природній потенціал –це і річки, і гори, і лісний тризм, ці рафтінг, і спеліо-тури, і екскурсійні, і паломницькі тури, тобто потенціал досить великий».
Однією з найбільших перешкод розвитку туризму – деякі експерти вважають військові дії на Сході. Інші – навпаки – кажуть в цей складний час чимало держав хоче підтримати Україну.
Тетяна Татарчук, начальник відділу міжнародних зв’язків міської ради: «Ми зараз маємо такий етап, коли інвестори є надзвичайно зацікавленими у тому, щоб інвестувати в місто Чернівці».
Допомагати експерти з-за кордону готові також своїми порадами і досвідом. Подібні міжнародні конференції яскравий тому приклад. І оскільки від туризму залежить національний валовий продукт, експорт країни, кількість робочих місць та загалом рівень життя – фахівці радять не баритися з цим процесом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами