Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти:
«Без поправки на ковідну ситуацію ЗНО проходить чітко та цілеспрямовано.
У нас і в Україні, загалом, не було більше апеляцій, ніж межа статичної похибки – 2%. Цього року у нас зареєструвалося приблизно 50 тис. учасників на тестування. Якщо ми проведено близько 150 тисяч тестувань, то можна порахувати 2%. Я вважаю, що і цих 2% не буде. Якщо й буде з десяток апеляцій, то і це для нас буде дуже велика кількість.
Наші новини є у Facebook
Сила системи ЗНО в тому, що усі перебувають у рівних умовах. Ніхто за рахунок COVID-19 не був ані у кращих, ані у гірших умовах. Хіба той, хто не хотів працювати. Тому говорити про вплив цієї ситуації на здатність готуватися до ЗНО не варто. Ми зараз живемо у той час, коли навчити дуже важко, а ось навчитися – навпаки. І дітям дали можливість саме навчитися. Я думаю, що в кінці ніхто не скаже, що погано склав ЗНО саме через карантин.
Чотири вилучення - це дуже мало.
Як діяти таким абітурієнтам? Найчесніше, на мою, думку, це ще рік добре вчитися. Якщо ці учасники вважають, що з ними поступили не правильно, вони мали б написати апеляцію, не виходячи з пункту тестування. Але я гадаю, що все було чесно, хоч і суворо. Ніхто не може бути правіший чи лівіший перед нашими правилами.
Не так страшний мобільний телефон на пункті тестування в конкретного учасника, як той поголос, який може піти. Людина, яка скористалася телефоном під час тестування і почала розповідати про це, може підірвати ставлення до ЗНО. І це не означає, що ми не будемо боротися з цим».
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами