Богдана Сивак, лікарка-фтизіатр Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру:
«Як відомо, в нашій країні епідемія туберкульозу була оголошена ще в 1995 року. І на даний момент вона не подолана. Україна наразі залишається другою країною в Європі за темпом поширення туберкульозу. І на даний момент у період пандемії коронавірусу, у нашій країні є недовиявлення хворих пацієнтів на туберкульоз. Приблизно 20% пацієнтів недовиявляють. Наразі цю функцію виконує сімейна медицина. Але на неї йде також і навантаження з виявлення хворих на COVID-19.
Також під час пандемії коронавірусу наші активні хворі на туберкульоз перебувають вдома. Там вони знаходяться разом зі своїми сім'ями. У сім'ях є і діти, і дорослі. А госпіталізація хворих наразі припинена.
Читайте наші новини в Instagram
Проблема в нас в Україні також є і з тим, що в основному у нас прогресує туберкульоз, стійкий до основних препаратів. Ми є однією з провідних країн в цьому напрямку. І зараз у період цієї епідемії коронавірусу хворі на туберкульоз, які перебувають вдома, частіше помирають. Навіть ті із них, хто соціально адаптований, перебуває у благополучних соціальних умовах. Що вже говорити про тих людей, які ведуть нездоровий спосіб життя. Будемо відверті, що багато наших пацієнтів вживають алкоголь, живуть не в найкращих побутових умовах. І якщо раніше, вони отримували у нас лікування, то зараз вони фактично залишені напризволяще.
На фото: Богдана Сивак.
В період закриття санаторіїв, у період закриття тубдиспансерів лікування хворих на туберкульоз перекладають на сімейну медицину. Це взагалі нонсенс. Оскільки сімейний лікар не може проконтролювати вживання ліків вдома. А багато пацієнтів просто не захочуть вживати ліки.
Читайте також: Протитуберкульозний дитячий санаторій у Чернівцях не ліквідовуватимуть: облрада відкличе апеляцію
Щодо закриття дитячих санаторіїв. Раніше багато хворих діток забирали із неблагополучних сімей і вони мали змогу перебувати у санаторії, де набагато кращі умови, ніж у них вдома. Мали змогу навчатися там. А зараз такі діти будуть позбавлені цього.
Тому насправді ситуація дуже критична. І коли ми вийдемо із періоду епідемії коронавірусу і нас чекає ще гірша і складніша ситуація з туберкульозом».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами