Наталія Гопко, в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру:
«Вийти з «червоної» зони реально. Для того, щоб було переглянуто рішення щодо переходу на інший рівень епідеміологічної небезпеки, потрібно мати відповідність тим критеріям, відповідно до яких «червона зона» і впроваджується. Наразі ми їм не відповідаємо. Зокрема, на Буковині кількість госпіталізації на 100 тис. населення за 7 останніх днів перевищує рекомендований. Ще один показник – частка позитивних результатів серед усіх досліджених методом ПЛР та експрес-тестами на визначення антигену – у нас відсоток також вище 20. Отож, якщо ці 2 критерії не відповідають рекомендованим, цього достатньо, аби віднести нас до «червоної» зони. Тепер ідемо від зворотного: якщо критерії відповідатимуть рекомендованим впродовж не менш як 5 днів, тоді зможемо вийти з «червоної» зони.
Для цього потрібно дотримуватися всіх рекомендацій: застосування засобів індивідуального захисту, дистанціювання, гігієна рук. У кого є ознаки ГРВІ – рекомендовано припинити спілкування та будь-які контакти для того, щоб не поширювати захворювання. Далі – це вакцинуватися, оскільки вакцинація дасть нам можливість подолати пандемічне поширення COVID-19.
Прогнозувати вихід з «червоної» зони можна тоді, коли ми живемо за правилами. А коли ми бачимо, як правила порушуються, як наші містяни й краяни проводять вихідні, тобто всі рекомендації певною групою людей ігноруються, то прогноз щодо швидкого виходу з «червоної» зони може бути нереалізований. Наш прогноз на найближчі тижні ми формуємо власною поведінкою».
Нагадаємо, що 10 березня на Буковині виявили 587 нових випадків COVID-19.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами