Марія Поліщук, заступниця директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА:
«На фоні України, як найменша область, ми виглядаємо дуже добре по вакцинації. Ми не найкращі, на жаль, але у нас досить пристойні цифри вакцинації. Наразі ми знаходимося з вами на першому-другому етапі – це медичні працівники стаціонарів, ковідних, не ковідних, первинки, працівники мобільних бригад.
Серед проблемних питань нинішньої вакцинації – так званий «розлив» вакцини. Офіційно, юридично дозволений «розлив» вакцини на 10-дозний флакон – 25%, тобто на кожному флаконі це 2,5 дози. Якщо це звичайна вакцина – від дифтерії, від правцю. Тут перевага надається тому, щоб максимально охопити людей. І якщо, наприклад, прийшло 5 людей, а флакон 10-дозний, то перевага надається тому, щоб усе-таки цих 5 людей вакцинувати, щоб вони не пішли з дільниці не щеплені.
Дивіться нас на YouTube
Але якщо це вакцинація від COVID-19 і ми говоримо про максимальний дефіцит вакцин, ми намагаємося їх використовувати під нуль. Але не завжди виходить. І на це є різні причини. Окрім уже озвученої про те, що флакон дійсний лише 6 годин, є ще така причина як техніка набору. Адже набрати треба 0,5 мл. Так от, якщо набирати 0,51 мл, і так 9 разів, то на 10-у дозу вакцини не залишається. Саме це називають «запрограмований розлив». Все залежить від вправності персоналу, який це робить. І якщо це вперше, людина переживає, нервується, вона може не завжди точно 0,5 мл набрати.
А ще я вам розкажу, як наші сусідні області розливають. Під час вчорашньої наради озвучили інформацію, що в Івано-Франківській області уже вилили 131 дозу. У нашій області вилили 6 доз на більше, ніж 2 тисячі щеплень, а вони на ці ж самі 2 тисячі щеплень вилили 131 дозу. Вони надають пріоритет не 100-відсотковому використанню вакцини, а максимальному охопленню щепленням тих, хто прийшов. Якщо прийшло 56 людей, вони їх вакцинують і не шукають ще людей так, як ми.
А є області, які розлили вже 20-30 доз, більше, менше... Івано-Франківськ найгірше виглядає по всій Україні. А ми знаходимося в 10-ці тих, які розлили мінімально.
Читайте також: Вакцинацію на Буковині блокують, - лікарка-інфекціоніст
У нас є декілька координаторів з вакцинації. І я вважаю, що ми добре комунікуємо із медиками. Усі публічні особи, яких ми запрошуємо на вакцинацію, про неї знають і хочуть вакцинуватися. А нам з телевізора намагаються донести, що лікарі нічого не знають. Насправді лікарі усе добре знають. Але, на жаль, не всі медпрацівники добре обізнані в питаннях вакцинації. Тому ми зараз працюємо над цим, проводимо роз`яснювальну роботу, довакциновуємо. Наприклад, у тій же обласній лікарні завтра, 17 березня, будемо вакцинувати ще близько 50 людей, які на першому етапі не погодилися".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами