Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА:
«Ми багато говоримо про карантин і мало говоримо про відповідальність. Відповідальність – це коли дружка з симптомами COVID-19, спокійно іде на два весілля. Відповідальність – це коли вінчальна матка, знаючи що в неї позитивний тест на коронавірус, іде на весілля. Відповідальність – це коли кожен із нас приймає рішення: або ми дозволяємо продовжуватися цьому колу COVID, або беремо на себе відповідальність.
Я насправді підтримую представників бізнесу стосовно того, що, можливо, вони зробили все для того, щоб забезпечити всі карантинні обмеження. І вони не думали, що на це весілля прийде інфікована дружка. І не від них це залежало. Так само, як вони не знають, чи сяде у їх маршрутку хвора людина.
Ми бачимо, що органи місцевого самоврядування беруть на себе відповідальність і йдуть на так званий суспільний договір з чернівчанами, послаблюючи карантинні заходи. Хочу звернути увагу: якщо у квітні-травні ми не бачили італійського сценарію у нас, то це виключно через те, що працювали жорсткі карантинні обмеження. Розумію, що, напевно, тому Чернівецька область найбільше втомилася від карантину, адже ми найшвидше увійшли в нього. Але пішли на цей крок саме для того, щоби дати можливість нашій медичній системі впоратися з кількістю хворих. Наша медицина, на жаль, не є достатньо матеріально і технічно оснащеною, ми не маємо стільки коштів, як в Італії, США. Хоча там коронавірус спричинив колапс.
Часто питають: чому у Чернівецькій області така значна кількість хворих, а в сусідніх регіонах – ні?.. Річ у тім, що у нас від самого початку була задіяна первинна ланка. Цього не було зроблено в жодній області. У нас лікарі первинки почали відбирати зразки на 3 місяці швидше, ніж МОЗ сформувало такі мобільні групи в інших областях. Якби ми тоді не налагодили цю роботу, можливо, у нас були би ГРВІ, як у Тернопільській області, або, як у Миколаївській, інфекційні пневмонії. Але якщо подивитися на завантаженість ліжок у лікарнях західної України, можна побачити, що в Чернівецькій області найменша завантажність – знову ж таки, завдяки первинній ланці. Бо вона у нас взяла на себе 70% амбулаторного лікування.
Охопленість контактних осіб тестуваннями, робота наших епідеміологів дозволяє нам отримувати ті показники, які ми маємо. Так, ми могли би працювати по-іншому, закриваючи очі. Але я вважаю, ми не маємо права так робити, як би нам цього не хотілося. Тому завдяки первинній ланці зараз наш досвід вивчає вся Україна».
Читайте ще: На Буковині за добу госпіталізували рекордну кількість пацієнтів з COVID-19 чи підозрою
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами