Ігор Баб'юк, політолог, експерт з виборчого законодавства:
«Законотворці передбачили у виборчому кодексі й зміни з приводу виборів у районах. Тож, новий районний поділ не завадить виборам пройти в нових районах. І загалом для місцевих виборів новий районний поділ є кращою передумовою, аніж та, що була б у разі подальшого існування старих районів. Річ у тому, що зараз внесли зміни до Бюджетного кодексу і старі райони вже не мають повноважень.
Відтак, найбільша небезпека полягала б у тому, що в старі райони важко було б набрати депутатів. Нікому б не було цікаво йти на вибори там, де партія не має своїх сфер впливу та інтересів. Проте, у виборах брати участь все одно потрібно було б, тому що так визначено Кодексом і Конституцією.
Проте, й нові райони матимуть дуже обмежені повноваження. Тому теж є шанс, що зацікавленість політичних партій до виборів у районах падатиме. Але враховуючи меншу кількість адміністративних одиниць та більші території, є сподівання, що партії таки назбирають кандидатів на районний рівень.
Провокації в суперечливих районах можуть бути хіба що у день голосування. У нас це стосується Хотина. Не виключено, що можуть спалювати бюлетені, псувати їх…
Але у нас так тепер складений виборчий кодекс: навіть якщо весь Хотин не голосуватиме, вибори в районну раду все одно відбудуться.
Тож, вибори не відтермінують. Їх можуть перенести лише в разі надзвичайного стану, до прикладу, через ситуацію з коронавірусом».
Читайте також: Чернівецьку область поділили на три райони
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами