Мар`яна Возниця, директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров`я України:
«Ми розуміємо, що наразі далеко не всі пацієнти підписали декларації з сімейними лікарями. Але це не означає, що вони позбавлені медичної допомоги. Екстрена медична допомога є безоплатною, незалежно від того, чи уклала людина декларацію чи ні. Так само звернення в обласні лікарні за невідкладною допомогою працює в межах програми медичних гарантій.
Коли йдеться про те, що пацієнт не підписав декларацію з сімейним лікарем, але йому потрібно, до прикладу, звернутися до окуліста, щоб безкоштовно отримати цю консультацію, потрібно скерування від сімейного лікаря. Інакше – доведеться заплатити. Вартість послуги і процедуру оплати будуть встановлювати медичні заклади.
Ми говоримо про певні правила, яких варто дотримуватися, аби отримувати безкоштовно медичні послуги. Адже, до прикладу, коли ми хочемо проголосувати на виборах, то приходимо у зазначений день на зазначену виборчу дільницю з паспортом і голосуємо. Ми не вимагаємо голосування тоді, коли нам це зручно. Так само і з медичними послугами: знайдіть час, оберіть лікаря, підпишіть декларацію – і отримуйте медичну допомогу безкоштовно.
Хочу зазначити: укладання декларації з сімейним лікарем – процес нескінченний. Ви будь-коли можете обрати собі лікаря – і отримувати, відповідно, всю необхідну медичну допомогу».
Читайте ще: До 1 квітня буковинцям необхідно укласти декларацію з сімейним лікарем
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами