Ірина Довганюк - Пращин, фахівець Центру безоплатної правової допомоги:
"Громадське місце - це певна ділянка, місцевість, будівля або приміщення, які є доступними та відкритими для суспільства. Це можуть бути зупинки громадського транспорту, під'їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, прибудинкові території багатоквартирних будинків, магазини, торгові ряди або продовольчі ринки, державні установи, ліфти, медичні установи, храми, церкви тощо.
З огляду на теперішню ситуацію, Уряд дотримується думки, що громадським місцем варто вважати не лише сам об'єкт, але й всю територію у межах 50 метрів від нього.
Тому, що в реаліях сьогодення чимало магазинів пускають усього по кілька відвідувачів одночасно. Відповідно, на вулиці може утворитися велика черга, і ті, хто стоять останніми в ній, будуть уже на значній відстані від будівлі.
Визначення поняття "громадське місце" зустрічається в постанові Кабінету міністрів, прийнятої в березні цього року, яка стосується боротьби з Covid-19. У протоколах визначені місця, які на думку фахівців в Уряді називаються громадськими.
Інший нормативний акт, в якому частково вказано, що можна вважати громадським місцем - це заходи щодо запобігання зменшення споживання тютюнових виробів та алкогольних напоїв і зниження їх шкідливого впливу. Мова про прийнятий кілька років тому закон, який забороняє курити в закладах харчування, а на зупинках і в інших громадських місцях заборона поширюється ще й на алкоголь".
Читайте також: Поверніться додому: поліцейські нагадують неповнолітнім і їхнім батькам правила карантину (ФОТО, ВІДЕО)
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами