Економили енергію школярі у рамках проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».
Багатопрофільний ліцей №4 в Чернівцях із самого початку роботи проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» забажав взяти у ньому участь. Школа пройшла відбір, потрапила у десятку учасників, а далі – розпочала активну роботу над планом економії енергії.
Мирослав Починок, директор ліцею №4 м.Чернівці: «Першим ділом ми довели його завдання до наших дітей. Ну і учні з великим задоволенням включились, в цей проект. Практично в кожному класі були визначені діти ,які відповідають за виключення світла, які слідкують, коли діти ідуть в їдальню за тим, щоб закривались крани, щоб вода не текла самовільно».
Директор каже: завдяки активності учнів, ліцей досяг хороших результатів.
Мирослав Починок, директор ліцею №4 м.Чернівці: «Електроенергія на 30-35% зменшилась, водопостачання зменшилось в межах 30 % і межах 20 % зменшилось теплопостачання. Ну теплопостачання тільки завдяки тому, що у всіх класах практично за кошт батьків були поміняні вікна з дерев’яних старих на металопластикові».
Координатор проекту Світлана Хімійчук каже: перевірка технічного забезпечення – етап важливий, та саме просвітницька робота допомагає навчити дітей правильно використовувати енергетичні ресурси.
Світлана Хімійчук, заступникначальникавідділу економічного розвиткугромади:«Момент дуже важливий – це те, що ви несете в життя для дітей – це просвітницькі все таки роботи з енергозбереження. За рахунок саме просвітницької роботи можна досягнути економію ресурсів до 30% і це дійсно так».
Автори проекту кажуть, діятиме він і далі, аби у всіх навчальних закладах почали самі дбати про економію енергії та заощадження.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами