Що потрібно виправляти в охоронній зоні довкола Чернівецького університету, щоб не розчарувати експертів ЮНЕСКО. Про це журналісти Інформаційного агентства АСС говорили із керівницею відділу охорони культурної спадщини міської ради Оленою Пушковою.
Моніторингова місія обстежує сьогодні об’єкти ЮНЕСКО у Києві, наступні - Чернівці, - повідомила ІА АСС Олена Пушкова. Основна дискусія та проблемні моменти у Києві, які виникли під час перевірки сталась навколо охорони буферної зони поблизу пам`яток. У Чернівцях ситуація інша, в нас охоронна зона затверджена у складі номінаційного досьє, нам потрібно зробити усе, щоб затвердити її і на національному рівні, розповіла пані Олена.
"Ми вже розпочали науково- дослідну роботу із визначення режимів використання буферної зони і така робота досить складно просувається. Режими використання буферної зони. Бо жорстка дискусія ведеться – можна будувати чи не можна будувати. Понад 5 років наш університет перебуває у списку ЮНЕСКО, знаємо, що після Київських та Львівських об’єктів, ми будемо наступними для інспектування і наше завдання – показати ті напрацювання, які ми гарантували на рівні держави, що об’єкт ЮНЕСКО збережений у належному технічному стані , будуть проведені фахові реставраційні роботи, і відповідне утримання середовище навколо об’єкта ЮНЕСКО, яке мають забезпечити структури міста та області", - додає чиновниця.
Читати ще: Перші 30 є, треба ще 670... Виготовили нові охоронні дошки для пам'яток архітектури Чернівців
"Ми знаємо, що будь-яке нове будівництво відбувається на основі історико-містобудівних обґрунтувань. Ця науково-дослідницька робота, де ми вивчаємо вплив нового будівництва на містобудівне оточення і в тому числі на об’єкт ЮНЕСКО. Ця робота буде продовжена і ми чекаємо коштів з міського бюджету, нам потрібно близько 200 тисяч гривень на завершення цих досліджень",- зазначила Олена Пушкова.
Тож, керівниця відділу охорони культурної спадщини ввжає, що Чернівці витримають перевірку фахівців ЮНЕСКО та й виправляти чи зносити в охоронній зоні, ні її думку, нічого:
"На щастя наше, якихось радикальних, великих втручань не відбулось. Відбувається якісь незначні реконструкції будівель, нове будівництво, яке немає значного впливу на об’єкт ЮНЕСКО. Сподіваюсь, таку місію ми пройдемо гідно. Але потрібно бути пильними, щоб не дати приводів для негативних висновків такої місії. Ми готові до творчого спілкування, до експертного оцінювання нашої діяльності, в разі, якщо такі негаразди будуть виявлені, будемо їх виправляти однозначно. Якщо порівнювати з Києвом та Львовом, можемо стверджувати, що Чернівці все ж вищі на щабель в цьому плані, ми поки не допустили радикальних втручань у ці охоронні зони. Але життя диктує своє, це територія для розвитку. Ми маємо бути готові до того, що ця територія буде змінюватись. Завдання пам`яткоохоронців – направити цей процес у легітимне русло".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами