Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб щомісячно надсилає в Референс-лабораторію по 50-100 зразків матеріалу від хворих з COVID-19 для встановлення нових мутацій вірусу. Про це Медіа агентству АСС розповів Юрій Падурару, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб, лікар – епідеміолог.
Отримуйте новини в Telegram
«Щойно ми отримали результати досліджень матеріалу, які були відібрані від хворих у січні 2023 року. Субваріанту Omicron XBB.1.5 («Кракен»), який викликає занепокоєння не виявлено. Одночасно підтверджена циркуляція субваріантів Omicron XBB.1, Omicron XBB.2, Omicron BA.5.1, Omicron BA.5.2, Omicron BF.14, Omicron BQ.1.11, які викликали COVID-19», - розповідає лікар.
Зі слів Юрія Падурару, епідеміологи області бачать, що Омікрон продовжує змінюватися, створюючи нові субваріанти. Висока ймовірність того, що в області все-таки відбувається циркуляція субваріанту Omicron XBB.1.5 - «Кракен», який може стати домінантним і викличе нову, шосту хвилю захворюваності COVID-19, каже епідеміолог.
Наші новини є у Facebook
У лютому 2023 року, в порівнянні з січнем цього року відбулося стрімке зростання захворюваності COVID-19 в 3 рази. Прогноз є несприятливим, вважають епідеміологи та вкотре нагадують, що найбільш ефективним методом запобіганню ускладнень — є доступна та безоплатна вакцинація.
Додамо, за весь період епідемії в Чернівецькій області було виявлено 221 424 хворих COVID-19. Відбулося п’ять хвиль зростання захворюваності й кожна чергова хвиля була викликана новим варіантом вірусу SARS-CoV-2.
Із грудня 2021 року у Чернівецькій області домінує варіант Омікрон, який викликав четверту та п’яту хвилю захворюваності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами