У Чернівцях триває епідемія омели. З кожним роком вона вражає все більше дерев. Про це пише ІА АСС. Фахівці наголошували на проблемі ще років 20 тому. Тепер ситуація ще гірша, кажуть біологи.
Отримуйте новини в Telegram
«Не було фінансування. Тепер ми виборсуємось з цього, але омела настільки вже захопила всі зелені насадження, всі цінні парки, які можуть мати історичну цінність, наукову, естетичну. Боротьба з омелою потребує фінансових вливань. І вона має бути комплексною, тобто, не десь в одному паркові, бо це нічого не дасть. Птахи наносять плодів з інших парків і знову все буде зараженим. Навіть, якщо ви поріжете ті дерева», - зазначила Тетяна Деревенко, директорка ботанічного саду ЧНУ, кандидатка біологічних наук.
«Це все веде до висихання дерева та передчасного вимирання. Гілки дерева, які над кущем, не отримують достатню кількість живлення. Кора над кущем стає крихкою. У нас зараз змінюється клімат, маємо грозові явища з сильними поривами вітру, з дощем. Це все впливає на здорові дерева, а на уражені омелою тим більше. Це вже небезпека для наших людей, які прогулюються в парках і по зелених зонах», - розповіла Тетяна Деревенко.
Наші новини є у Facebook
Біологи вивчають усі можливі варіанти боротьби зі шкідником. Обирають з тих, які не шкодять деревам і дають змогу вивести омелу.
«Ми вивчаємо зараз відомі хімічні реагенти. У чехів є дослідження про речовину, якою омела обробляється взимку, дерева знаходяться в стані спокою, на них та речовина не діє, а омелу вона спонукає до цвітіння саме взимку, щоб вона вимерзала. Таким чином вона відмирає разом з тими гаусторіями, які вона пускає на 5-6 метрів в довжину по гілках, по стовбурах. Механічним методом також можна боротись. Але якщо омели мало і вона тільки почала завойовувати якусь територію. Як тільки у нас з’явиться така можливість – ми закупимо спеціальний хімічний реагент. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб скалічити місцеві парки. У нас є старі дерева, деяким по 200 років, ми не можемо механічно чистити їх. Фінансування потрібне не лише на сам реагент: це і люди, які це робитимуть, і вишки спеціальні, і паливно-мастильні матеріали. У місті має бути комплексна програма по боротьбі з омелою. Є ще один нюанс: можна змінити видовий склад дерев. Є дерева, які легко вражаються, а є, які стійкіші. Зазвичай більше вражаються клени, а вони в нас і переважають. Потрібний комплексний підхід. Місто можна поділити на квартали і обробляти кварталами», - поділилась новинками досліджень директорка ботанічного саду ЧНУ, кандидатка біологічних наук Тетяна Деревенко.
Читайте також: Все квітне: у ботсаду Чернівців відкрили сезон екскурсій (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами