Міжнародний лінгвістичний фестиваль відкрився у Чернівцях. Етно-майстерні, презентація мов, алфавітів та культур і не лише, аби долучитися до цього дійства в столицю Буковини завітали гості з різних областей та країн. Цьогоріч він особливий, оскільки присвячений пам’яті Олександра Щербанюка.
Євгеній Ковтонюк, президент української «Есперанто-Асоціації»: есперанто, вона досить мелодійна, абсолютно легка, 16 граматичних правил».
Ось так креативно, використовуючи творчість, Євгеній Ковтонюк переконує відвідувачів лінгвофестивалю, що мова есперанто – одна з найцікавіших. Та конкурентів на цьому міжнародному фестивалі йому не бракує, адже знавців мов тут зібралося багато. Володимир Гуртовенко завітав сюди з Києва, аби безкоштовно навчити всіх охочих мови Ідо. Переконує, аби її опанувати достатньо 10 лекцій.
Володимир Гуртовенко (м.Києв): «Це планова мова, яка виникла на базі есперанто і створена для порозуміння між людьми, для яких є різні рідні мови. Тому що цю мову дуже легко вивчити і нею дуже легко володіти. У 10 разів легше, ніж іспанську, хоча іспанська вважається найлегша».
Ольга Скабеєва, представник мінароного руху «Еко-культура»: «Ми проводимо презентацію різних лінгвістичних мов – це будуть мови народів, а також штучні мови, так як есперанто і ідо. Також будуть представлені мови німецька, румунська, хінді, сухі, китайська, молдовська, різноманітні українські діалекти».
Познайомити з культурою різних народів допомагали етно-майстрені. І якщо українці зазвичай більше цікавились іноземними мовами, то іноземці – не приховували своє захоплення українською. Міра та Крішна приїхали з Індії, кажуть їх сподобалась не лише тутешня мова, а й наші звичаї.
Міра Шанкер і Крішна Таніджа ( в окулярах): «Так, мова дуже цікава. Санскрит наша мова і українська – сестри мови. Різдво дуже подобається, Пасха – дуже добре і Новий рік».
Відвідувачі фесту мов та культур «Буковинська весна» кажуть, варто проводити подібні дійства на Сході України.
Ніна Данилюк (м.Луцьк): «Просто потрібно більше звертати увагу на Схід. І якраз в такому плані не картати за те, що вони інші, а розуміти, чому вони інші – бо там працювали сотнями років, щоб ті люди були іншими, щоб ті люди забули мову, щоб забули свою культурі і належність, а з тими людьми, які втратили все можливо робити теж усе. А нам потрібно робити свою справу: піднімати рівень мови, рівень культури, піднімати рівень свідомості і єднати Україну».
Присвятили цьогорічний фестиваль одразу 2 великим українцям. Найперше, унікальній українській постаті Василю Ярошенкові, який в чотири роки осліп, та це не завадило йому опанувати 16 мов і стати викладачем. А також Герою Небесної сотні Олександру Щербанюку, котрий був співзасновником першого лінвофестивалю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами