Чернівчанин Нікіта Бешега у 17 років наважився кардинально змінити своє життя – став студентом польського університету «Вища школа банківської справи». Більше того: завдяки високим балам у навчанні та знанню англійської і польської мов, хлопець отримав можливість півроку безкоштовно вчитися в Європейському університеті Кіпру.
- Про навчання у Польщі задумався ще у 10-му класі. Добре володів англійською мовою (серйозно вивчав її років з восьми!), також вирішив почати вивчати польську. А вже коли був одинадцятикласником, ми з мамою звернулися до фірми, яка займається оформленням документів для навчання у Польщі, - розповідає Нікіта. – Обрали університет у Гданську, факультет «Туризму і рекреації», спеціальність – «Міжнародний туризм». І після 11-го класу без екаменів я став студентом польського вузу. Рік навчання тут коштує приблзно стільки ж, к і в українських вузах.
У «Вищій школі банківської справи» 35-40% студентів – українці. Більшість із них мешкають у місцевому гуртожитку. Нікіта теж спробував там освоїтися. Проте постійні вечірки та «тусовки» заважали хлопцю вчитися (а він наполягає, що приїхав до Польщі отримувати якісну освіту, а не «тусити»), тому довелося винайняти окрему квартиру. Так, до речі, роблять і польські студенти.
- Розуміти викладачів було важко лише у перших два тижні: здавалося, вони говорять дуже швидко і не чітко. Проте вже до кінця першого місяця навчання польською спілкувався не гірше, ніж українською, - продовжує Нікіта Бешега. – Найбільша відмінність польської вищої освіти від української в тому, що тут більше вихідних днів, ніж робочих: заняття є лише 2-4 рази на тиждень. Іще на початку семестру викладачі видають величезний список літератури, за яким в подальшому роблять презентації та складають навчальний план. До іспитів важливо прочитати бодай частину цього. За кілька днів до екзамену викладачі пропонують 50 питань, 25 з яких точно увійдуть до іспиту. Таким чином, маєш вибір: або у вільний від навчання час працюєш протягом усього семестру, або ж в останні дні наверстуєш те, що пропустив.
Нікіта у вільний час не лише встигає читати необхідну літературу, а й підпрацьовує. Зокрема, роздає на вулицях флаєри та листівки, аби завжди мати у кишені власні гроші.
Через півроку навчання, Нікіта Бешега спробував себе у програмі «Erasmus +», яка дає право кращим з кращих студентам півроку вчитися на Кіпрі.
- Відбірковий тур складався з трьох етапів. У першому переглядали успішність студентів (визначали середній бал), у другому ми здавали мовний іспит, у третьому проходили співбесіду з ректором університету двома іноземними мовами (польською та англійською). Я вдало пройшов відбір, тож весь осінній семестр другого курсу зміг навчатися у European University Cyprus, - продовжує чернівчанин. – Навчання там проводилося англійською мовою, таким чином, я мав можливість не лише поглибити свої знання спеціальності, а й вдосконалити іноземну мову.
Нині Нікіта Бешега знову повернувся до Гданського університету. Через півтора роки він отримає ступінь бакалавра. А продовжити навчання планує в одному з американських вузів.
- Європейська вища освіта – це чудовий старт у житті. Звісно, страшно у 17 років залишати своє місто, рідних, друзів і починати нове життя. Але для того, аби досягнути чогось у житті, треба не боятися йти вперед, - переконаний Нікіта Бешега. – Я би не наважився на такий відповідальний крок сам. Мене в усьому підтримувала мама. І я дуже вдячний їй за це.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами