У Чернівцях у центрі культури «Вернісаж» відкрили унікальну персональну виставку «H2O» фотографа, заслуженого діяча мистецтв України, художника Броніслава Тутельмана, пише Медіа агентство АСС. У залах представлено близько пів сотні світлин, котрі автор зробив у різні роки та у різних локаціях Буковини.
Наші новини є у Facebook
«Художник має працювати і висловлюватись. І я кажу те, що думаю про нас, про цей час, про кожного і про всіх. Вода - символ життя. Тому тематично у свято Водохреща показати – а чим насправді є вода. Вона об’єднує, надихає, мотивує. Ми всі з води почались і у воду повернемось. Я мислю проєктно. За весь час назбирую цитати, фотометафори, групую, а потім приходить момент - і коло замикається. От коли набралась колекція і центральним образом стала Н2О – вирішив показати це назагал. Все, що мене оточує і надихає, автоматично осмислюється і перетворюється на художній твір. Головне не творчість, а людина у ній. Бо поки я створюю картини чи фото - вони створюють мене», - розповів художник Броніслав Тутельман.
На початку презентації публіці представили коротку театральну інсталяцію: кілька акторів покружляли довкола символічного хреста з водою, потім зняли верхній одяг – сигналізуючи, що готові пірнати, обмили руки та ноги і опинились на теплому пляжі. За всім цим у кутку зали спостерігав митець – як відокремлений персонаж і водночас важливий елемент експозиції.
«Звідки у Броніслава така ідея виникла, аби показати християнський звичай, хоча сам він не християнин – не знаю. Але символізм не має кордонів. Ми намагались відтворити циклічність води у природі: хрест нібито з льоду, натяк на ополонку, і різкий перехід у літо на гальку, на каміння. Образ води дуже сильний. Христос колись теж воду перетворив на вино, а потім на кров. Броніслав Тутельман не мислить однозначно, у нього що не картина чи фото – це образ, метафора, символ. Він їх як пазли склеює. Тут немає хаосу – все композиційно продумано», - розказав режисер постановки Іван Данілін.
Прийти привітати митця завітали друзі, чиновники, фотографи, художники. Вони обговорювали світлини, сюжети на них, ділились враженнями. Виставка діятиме до 31 січня.
«Коли мені було 6 років, мені купили фотоапарат, від тоді я захоплююсь фото. Я не можу так глибоко дивитись як справжній художник. Його фото змушують замислитись. На вигляд на цій експозиції нібито прості і легкі у виконанні світлини. Це завжди оманливо. Люди дивляться на будинок, і думають, що можуть його збудувати. А по факту – і собачої будки не змайструють. У цьому слід розумітись, аби робити геніально просто. Варто зважати на фон, деталі, аби не вийшло конфузу», - розповів педагог і товариш митця Пауль Пшенічка.
Броніслав Тутельман народився у 1950 р. в місті Чернівці. У 1965 р вступив до Одеського Державного художнього училища ім. М.Б.Грекова на факультет живопису. З 1970 р (рік закінчення училища) Б.Тутельман учасник низки обласних, республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. Картини Б.Тутельмана зберігаються в колекціях України, Росії, Польщі, Австрії, Франції, Голландії, Італії, Ізраїлю, США, Німеччини. Вільний митець Б.Тутельман займається живописом, інсталяцією, кольоровою фотографією.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами