На експозиції були представлені світлини вдів та матерів Героїв, які загинули, захищаючи Україну від російської агресії. По закінченню виставки усі портрети не відправили у музейне сховище, ініціатори фотопроєкту подарували їх героїням світлин. Про це розповідає кореспондент Інформаційного агентства АСС.
Нагадаємо, у фотопроєкті взяли участь 18 вдів та матерів Героїв. На світлинах жінки – у старовинних вишиванках, які, до речі, теж були представлені на виставці.
Наші новини є у Facebook
На закриття фотовиставки «Любов'ю квітнуть вишиванки, омиті росами війни» її ініціатори та реалізатори запросили усіх матерів та вдів. На зустрічі у Центрі культури «Вернісаж» лунали історії кожної жінки, яка втратила чоловіка чи сина. Мати загиблого Героя Владислава Трепка Ніна Трепко розповідає, що українські вишиванка та прапор для неї це – найсвятіші речі.
«Правду в народі кажуть: перед тим, як одягнути вишиванку, треба одягнути її на душу. Думаю, що всі мами і дружини, без винятку, все це пронесли крізь свої серця. Для нас вишиванки, жовто-блакитний прапор – це не абстракція. Я можу сказати про свого сина Владислава Трепка, який загинув під Дебальцеве, він був хірургом, рятував поранених, і коли його сюди привезли, у нього у кишені був жовто-блакитний прапор, і на формі такий самий прапор. Саме з тих пір для мене – це святе. Вишиванка – це те, що мій син любив і шанував, і це, звісно, все моє – найрідніше», - каже мама Героя.
За словами жінки, під час роботи над світлинами і натхненники цього проєкту, і фотографи разом з кожною мамою і дружиною переживали нелегкі моменти їхнього життя.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Відтак, усі портрети організатори подарували кожній матері і кожній дружині, які втратили своїх Героїв – синів та чоловіків.
До слова, автором ідеї фотопроєкту є Ростислав Мишковський, фотограф - Юрій Хіць, вишиванки - з колекції керівника Буковинського центру культури та мистецтва Миколи Шкрібляка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами